Strona główna Artykuł sponsorowany Zalety i wady studiowania przez Internet

Zalety i wady studiowania przez Internet

0

Jak każde rozwiązanie, tak i studiowanie przez Internet ma swoje wady i zalety. Są zwolennicy, którzy będą widzieć tylko jasne strony, jednak oczywistym jest, że nie każdemu taka formuła może się podobać. Warto zatem poszukać rzetelnych informacji na temat tego, jak to wygląda w praktyce, by następnie móc podjąć decyzję o kierunku studiów oraz formie ich odbywania. Co warto wiedzieć o nauczaniu zdalnym? Czy warto podejmować się kierunków, które realizowane są wyłącznie online? Poznaj wady i zalety studiowania przez Internet wymienione w poniższym artykule.

Studia zdalne – zalety
Studia zdalne przez Internet mają zdecydowanie więcej zalet niż wad. Największą z nich jest możliwość swobodnego połączenia życia zawodowego z rozwojem edukacyjnym – zyskujemy w ten sposób mnóstwo czasu, który możemy wykorzystać na realizację siebie w innym miejscu. Co więcej, sam czas to nie wszystko – dodatkowo możemy oszczędzić dużo pieniędzy, które wydalibyśmy między innymi na dojazdy komunikacją miejską, opłaty za mieszkanie i pozostałe, związane z wyprowadzką do innego miasta. Warto mieć na uwadze także to, że studia online nie zatrzymują nas w jednym konkretnym miejscu, dzięki czemu możemy śmiało podróżować i odbywać zajęcia z zupełnie innej części świata. Ile razy myślałeś o tym, by wyjechać gdzieś na kilka miesięcy, ale trzymały Cię inne obowiązki? Dzięki takiej formule masz okazję spróbować spełnienia swoich marzeń.

Studia zdalne – wady
To prawda, że i studia online mogą mieć wady nie do przeskoczenia dla niektórych osób. Jedną z nich jest możliwość przebywania wśród pozostałych studentów – tutaj zamiast spędzania przerw między zajęciami na ławce przed salą możemy jedynie patrzeć w zdjęcia w komunikatorze, co może być trudne w szczególności dla osób bardzo towarzyskich i potrzebujących relacji personalnych. Inną obawą wielu studentów jest to, że w ramach zajęć zdalnych otrzymają zdecydowanie mniej wiedzy niż w przypadku stacjonarnych. Na szczęście w przypadku Uczelni Lingwistyczno-Technicznej nie trzeba się o to martwić, bo ten sposób nauczania jest tam praktykowany od lat, dzięki czemu kadra jest specjalnie wyszkolona do pracy w tym trybie.

Jakie kierunki wybrać do studiowania online?
Choć nie da się wybrać jednego konkretnego kierunku dla każdego, to jednak są takie, które zdecydowanie przyciągają uwagę od pierwszego spojrzenia. Jednym z nich jest filologia rosyjska, która w dzisiejszych czasach staje się coraz chętniej wybieraną opcją przez młodych ludzi. Języki są podstawą w pracy międzynarodowej, dlatego też ich znajomość może nam pomóc w znalezieniu idealnego miejsca dla siebie po skończeniu edukacji. Innym kierunkiem, który jest chętnie wybierany od wielu lat, jest filologia angielska – dzięki niej możemy nauczyć się swobody w rozmowach obcojęzycznych, co przełoży się na naszą wartość na rynku pracy. Cała oferta studiów w obrębie tego kierunku dostępna jest pod linkiem: https://ult.edu.pl/studia/filologia-angielska-2/.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKolejny oszukany przy próbie sprzedaży internetowej. Stracił 2 000 zł
Następny artykułTydzień mediacji w Świdnicy. Bezpłatne konsultacje z mediatorami sądowymi