Strona główna 112 Kolejny oszukany przy próbie sprzedaży internetowej. Stracił 2 000 zł

Kolejny oszukany przy próbie sprzedaży internetowej. Stracił 2 000 zł

0

Kolejna osoba kliknęła w link i oddała oszustom dostęp do swojego konta. Policja ponownie przestrzega, by zachować ostrożność przy transakcjach przez internet.

23-latek postanowił  pozbyć się telefonu komórkowego, którego już nie używał, a przy okazji trochę zarobić, wystawił więc go  do sprzedaży na portalu ogłoszeniowym. Po wystawieniu sprzętu, bardzo szybko na jednym z komunikatorów odezwała się osoba chętna, by zakupić telefon wystawiony do sprzedaży. Osoba sprawiała wrażenie bardzo zainteresowanej i dlatego, by wszystko trwało jak najszybciej zaproponowała płatność przez stronę internetową. Link do niej przesłała w komunikatorze. Wydawał się na tyle wiarygodny, że sprzedający zdecydował  się go otworzyć. By otrzymać pieniądze, mężczyzna wpisał  dane swojej karty płatniczej, a w celu rzekomej dokładnej weryfikacji także trzycyfrowy numer karty To niestety spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do jego konta bankowego oraz zgromadzonych tam pieniędzy. Gdy już po całej transakcji 23-latek zalogował  się na swoje konto, okazało się, że ktoś dokonał wypłaty na kwotę  2000 złotych – opisuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Świdniccy policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę w trakcie operacji bankowych.

  • Rozliczaj się bezpośrednio przez dany portal, przelewem lub gotówką przy odbiorze. Unikaj podejrzanych pośredników płatności i linków przesyłanych przez drugą stronę transakcji.
  • Uważaj na próby nawiązania kontaktu poza portalem, np. za pośrednictwem komunikatorów. Zobacz instrukcje płatności na najpopularniejszych platformach sprzedażowych.
  • Oszuści mogą podrobić stronę portalu aukcyjnego – tak samo jak i każdą inną stronę. Dlatego zwracaj uwagę na adres widoczny w przeglądarce.

/opr. red./

Poprzedni artykułZnów powalczą nocą o pobicie rekordu
Następny artykułZalety i wady studiowania przez Internet