Strona główna 0_Slider Ruszają z pomocą dla 17-miesięcznej Marcelinki. Organizowane są zbiórki i licytacje, będzie...

Ruszają z pomocą dla 17-miesięcznej Marcelinki. Organizowane są zbiórki i licytacje, będzie charytatywny turniej i zajęcia zumby

0

We wrześniu u małej Marcelinki Andreasik ze Strzegomia zdiagnozowano złośliwy nowotwór mózgu. Ratunkiem dla dziewczynki ma być kosztowna terapia protonowa. Obecnie prowadzona jest zbiórka środków na leczenie, za pośrednictwem której udało się już zebrać ponad 120 tys. złotych. Swoje wsparcie chcą okazać również mieszkańcy gminy Żarów, którzy organizują szereg wydarzeń charytatywnych.

17-miesięczna dziewczynka choruje na nowotwór mózgu. Marcelinka przeszła już ratującą jej życie operację usunięcia guza, jednak ze względu na lokalizację guza nie udało się usunąć w całości. – Zdiagnozowany u Marcelinki nowotwór to atypowy nowotwór teratoidny (rabdoidny) AT/RT – rzadki guz mózgu wieku dziecięcego, o wysokim (IV° według WHO) stopniu złośliwości i często śmiertelny. Obecnie jesteśmy pod opieką specjalistów w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie Marcelinka ma chemioterapię, po której lekarze proponują radioterapię – opisuje mama dziewczynki.

Rodzice dowiedzieli się zarazem o możliwości przeprowadzenia innego leczenia – bardzo kosztownej terapii protonowej. – Terapia protonowa jest bardzo precyzyjną metodą radioterapii, głównie ze względu na właściwości fizyczne samych protonów, jak również ze względu na rozkład dawki protonowej w tkankach. Wykorzystanie tej metody zapewnia większą precyzję w dostarczaniu dawki promieniowania do nowotworu, mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia zdrowych sąsiadujących tkanek, mniejsze ryzyko powikłań i większe prawdopodobieństwo szybkiego powrotu do zdrowia po zabiegu – tłumaczą rodzice dziecka.

Dziewczynka jest pod opieką Fundacji Siepomaga. Uruchomiona została też zbiórka na leczenie i rehabilitację Marcelinki. Z kolei Za pośrednictwem Facebooka organizowane są licytacje na rzecz dziewczynki: Licytacje dla malutkiej Marcysi, Armia Mikołajka dla Marcelinki.

Swoje wsparcie postanowili okazać również mieszkańcy gminy Żarów. – Nie można przejść obojętnie wobec dramatu, przed jakim stoją rodzice Marcelinki, dlatego organizujemy szereg wydarzeń charytatywnych, z których dochód zostanie przekazany na konto Fundacji – wskazują przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Żarowie, zachęcając do udziału w akcjach oraz wspierania zbiórki.

W najbliższą sobotę, 30 października na stadionie sportowym w Żarowie rozegrany zostanie charytatywny turniej piłkarski zorganizowany przez kluby sportowe „Zjednoczeni Żarów” i „Silesia Żarów” we współpracy z gminą Żarów. Turniej rozegrany zostanie w dwóch kategoriach: 2010/2012 i 2013/2014. Wpisowe 100 złotych, zapisy pod nr tel. 784 283 680. Podczas turnieju będzie możliwość zakupu ciast i przekąsek. Początek o godzinie 8.30.

Instruktorzy Zumba Fitness Marzena Maziak i Konrad Wrona zapraszają z kolei na charytatywną zumbę Halloween, która odbędzie się w piątek, 29 października w godz. 19.00-20.00 na hali sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. W tym dniu, dzięki dobrej zabawie będziemy również pomagać i wszystkie wpłaty zasilą konto Marcelinki. Wstęp: cegiełka w wysokości min. 15 złotych.

Zbiórkę dla Marcelinki zorganizowała także Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Zastrużu. We wspólną akcję zaangażowali się uczniowie, rodzice i mieszkańcy.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułFinał cyklu koncertów „VI Symfoniczne Organy Schlaga” już niebawem!
Następny artykułWszystkich Świętych w Świdnicy. Zmiany w organizacji ruchu wokół cmentarzy, dodatkowe linie autobusowe