Strona główna 0_Slider Wszystkich Świętych w Świdnicy. Zmiany w organizacji ruchu wokół cmentarzy, dodatkowe linie...

Wszystkich Świętych w Świdnicy. Zmiany w organizacji ruchu wokół cmentarzy, dodatkowe linie autobusowe

0

Świdnicki magistrat apeluje o rozłożenie w czasie wizyt na cmentarzach i odwiedzanie grobów nie tylko 1 listopada, ale także w innych dniach przed i po Wszystkich Świętych. W najbliższy weekend w rejonie świdnickich nekropolii obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. 1 listopada po mieście kursować będą specjalne linie autobusowe.

Zmiany w organizacji ruchu w okolicach świdnickich cmentarzy obowiązywać będą od soboty, 30 października od godz. 6.00 do poniedziałku, 1 listopada do godz. 22.00. Wzmocnione zostaną również siły porządkowe, które będą pomagać w sprawnym przemieszczaniu się pojazdów oraz parkowaniu. Kierowcy proszeni są o większą samodyscyplinę i zwracanie uwagi na zmienione oznakowanie.

Cmentarz Parafialny przy al. Brzozowej

Ruch pojazdów w rejonie ulic: Śląska – Przyjaźni – Zielona będzie odbywał się jednokierunkowo po trójkącie tworzonym przez te ulice. Parkować można na wszystkich dotychczasowych parkingach oraz dodatkowo:

  • na ul. Śląskiej (od Zielonej do Przyjaźni) – jednostronnie,
  • na ul. Sportowej i Bokserskiej – jednostronnie,
  • na terenie zielonym po prawej stronie al. Brzozowej (wjazd przy Witoszówce, wyjazd wyłącznie w prawo).

Wjazd w aleję Brzozową będzie otwarty tylko dla pojazdów służb miejskich i dla niepełnosprawnych. Świdniczanie będą mogli dojść na cmentarz od strony parkingu przy ul. Śląskiej lub aleją Brzozową.

Cmentarz komunalny na ul. Słowiańskiej

Parkować można na wszystkich dotychczasowych parkingach oraz dodatkowo:

  • na poboczu trawiastym ul. Słowiańskiej (od wiaduktu do ul. Bobrzańskiej) – po jednej stronie,
  • na poboczu ul. Bobrzańskiej (od ul. Słowiańskiej do Trzeboszańskiej) – po jednej stronie,

Dojście do cmentarza możliwe będzie zarówno przez bramę główną, jak i od strony nowego parkingu.

Cmentarz komunalny na ul. Łukasińskiego

Parkować można na wszystkich dotychczasowych parkingach.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Przygotowany został specjalny rozkład jazdy. W poniedziałek, 1 listopada od godz. 9.00 do godz. 16.00 uruchomione zostaną linie specjalne:

  • S-1 – trasa przejazdu: K. Wielkiego – H. Pobożnego – K. Odnowiciela – W. Łukasińskiego – Pl. Św. Małgorzaty – Muzealna – Pl. Grunwaldzki – al. Niepodległości – Pionierów Ziemi Świdnickiej – Śląska – Słowiańska,
  • S-2 – trasa przejazdu:  W. Sikorskiego  –L.  Zamenhofa – J. Riedla – S. Wyszyńskiego – I. Prądzyńskiego – E. Plater – Bora-Komorowskiego – Wschodnia – Leśna –  Wałbrzyska – Pionierów Ziemi Świdnickiej – Śląska – Słowiańska,
  • S-3 – trasa przejazdu: (Wokulskiego – Metalowców – ) M. Kopernika – Jodłowa – Bystrzycka – Kraszowicka –Zielona – Słowiańska.

Rozkład jazdy dla linii S-1, S-2, S-3 będzie udostępniony na przystankach oraz na stronie internetowej MPK Świdnica. Linie 50 i 52 kursować będą wyłącznie w godzinach 7.00-9.00 i po godz. 16.00 z zachowaniem w tym przedziale czasowym godzin odjazdów jak w  niedziele i święta. Dla pozostałych linii miejskich oraz zamiejskich również obowiązywał będzie rozkład jazdy jak w niedzielę i święta.

Dodatkowo, w okresie od 30 października do 1 listopada (sobota-poniedziałek) wprowadzone zostaną przystanki zastępcze: przy ul. Zielonej (w drodze powrotnej z ul. Słowiańskiej), przy ul. Kazimierza Odnowiciela (na wysokości cmentarza).

/UM Świdnica, opr. mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułRuszają z pomocą dla 17-miesięcznej Marcelinki. Organizowane są zbiórki i licytacje, będzie charytatywny turniej i zajęcia zumby
Następny artykułRośnie liczba hospitalizacji w kraju, zmarło 101 osób. Najnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach