Strona główna 0_Slider Pożegnają lubianego nauczyciela I LO w Świdnicy

Pożegnają lubianego nauczyciela I LO w Świdnicy

0

Rodzina, przyjaciele, współpracownicy i uczniowie odprowadzą w ostatnią drogę niezwykle cenionego i lubianego nauczyciela języka polskiego w I LO im. Jana Kasprowicza w Świdnicy. Pogrzeb Zdzisława Grześkowiaka odbędzie się 6 października.

Zdzisław Grześkowiak zmarł 1 października, a wiadomość nadeszła tuż po zakończeniu sesji Rady Miejskiej w Świdnicy, która nadała mu tytuł Zasłużonego dla Miasta Świdnicy.

W latach 1977-2017 Zdzisław Grześkowiak był nauczycielem I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Angażował się w organizowanie wielu świdnickich wydarzeń literackich. W latach 1998-2002 sprawował mandat radnego Rady Powiatu Świdnickiego, a w latach 2006-2010 zasiadał w Radzie Miejskiej w Świdnicy. Był honorowym członkiem Stowarzyszenia Twórców i Przyjaciół Kultury Romskiej w Polsce.

Msza żałobna zostanie odprawiona 6 października o godzinie 13.00 w kaplicy na cmentarzu przy ul. Słowiańskiej, po czym nastąpi wyprowadzenie Zmarłego na miejsce ostatniego spoczynku.

/red./

Poprzedni artykułPiłkarski horror w Dzierżoniowie, rewanż już w środę! [FOTO]
Następny artykułBędzie problem z obsadą karetek? Obiecane przez ministra pieniądze na podwyżki nie dotarły do świdnickiego pogotowia