Strona główna 0_Slider Porażka z Chrobrym, skuteczność do poprawki…

Porażka z Chrobrym, skuteczność do poprawki… [FOTO]

0

Druga z rzędu porażka na parkietach III ligi powędrowała na konto koszykarzy Domino Polonii Świdnica. Po ubiegłotygodniowej, wyjazdowej przegranej z zespołem ZZKK Orzeł Ziębice, tym razem nasi zawodnicy nie sprostali na własnym terenie Chrobremu XXI Kłodzko. W całym meczu rzuciliśmy zaledwie 48 punktów, a to wynik, który raczej dyskwalifikuje zespół myślący o końcowym triumfie w seniorskiej koszykówce.

Pierwsza kwarta padła łupem gospodarzy i nie zapowiadała tak słabej skuteczności świdnickiego zespołu. Podopieczni Pawła Domaradzkiego po 10 minutach prowadzili w meczu rozgrywanym w hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno 17:11. Później było już niestety znacznie gorzej. W drugiej odsłonie zdobyliśmy zaledwie 8 punktów, przy 19 „oczkach” rywali i na przerwę do szatni schodziliśmy przegrywając 25:30. Ten kto myślał, że po zmianie stron wrócimy do naszej gry z pierwszej kwarty, był w błędzie. Przyjezdni górowali na tablicach, byli lepiej dysponowani rzutowo i zwiększali dystans. Przed ostatnią ćwiartką na tablicy wyników było już 48:36 dla Chrobrego XXI Kłodzko i stało się jasne, że aby myśleć o końcowym sukcesie musimy podkręcić tempo i diametralnie poprawić naszą skuteczność. Kibice byli w tej odsłonie świadkami wyrównanej walki. Ostatecznie przeciwnicy wygrali ostatnią kwartę 14:12, a całe spotkanie 62:48.

Po czterech seriach spotkań drużyna Domino Polonii Świdnica plasuje się w środku tabeli – na piątej lokacie w stawce ośmiu drużyn. Na naszym koncie znajduje się sześć punktów, na które składają się dwie wygrane i dwie ostatnie porażki. W kolejnej serii pojedynków zaplanowanej na następny weekend biało-zieloni koszykarze powalczą na wyjeździe z MKS-em Basket Szczawno Zdrój. Nasi najbliżsi rywale obok UKS-u Gimbasket Wrocław są jedynymi drużynami, które nie posmakowały zwycięstwa w sezonie 2021/2022 (bilans czterech porażek w czterech rozegranych meczach).

Domino Polonia Świdnica – Chrobry XXI Kłodzko 48:62 (17:11, 8:19, 11:18, 12:14)

Polonia: Kosmala (17), Soboń (9), Rejek (6), Słobodzian (5), Kostek (3), Liuras (3), Sieńko (3), Poradzisz (2), Biernat, Połeć.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułZdrowa dieta – jak zadbać o dobre zdrowie i samopoczucie?
Następny artykułWykwit pleśni a osuszanie budynków. Jak skutecznie pozbyć się problemu?