Strona główna Artykuł sponsorowany Wykwit pleśni a osuszanie budynków. Jak skutecznie pozbyć się problemu?

Wykwit pleśni a osuszanie budynków. Jak skutecznie pozbyć się problemu?

0

Grzyb na ścianie to skutek dużej wilgoci w murach. Doraźne metody walki z pleśnią dają zwykle tymczasową poprawę. Istnieje sposób, który gwarantuje spokój przez 20 lat!

Osuszanie budynków i ścian to zadanie dla profesjonalistów. Niemniej jednak, najczęściej każdy, kto boryka się z pleśnią, próbuje własnych sił. Pozytywne efekty takich działań mogą pojawić się bardzo szybko. Poprawę widać szczególnie latem, gdy pomieszczenia są lepiej wentylowane, co z pozoru daje poczucie regresji grzyba. Jednak to zdecydowanie za szybko, aby odtrąbić zwycięstwo. Nawrót pleśni pojawia się szybciej, niż można się tego spodziewać. Dlaczego tak się dzieje?

Osuszanie ścian to znaczne wyzwanie
Początkiem problemów są fundamenty. Jeśli brakuje im izolacji, jest ona uszkodzona lub źle położona, to z czasem woda zaczyna wsiąkać w strukturę murów. Materiały budowlane „piją” ciecz, co w fachowej terminologii nazywa się podciąganiem kapilarnym. Oznacza to, że woda wsiąka w coraz wyższe warstwy, aż przedostaje się do kolejnych kondygnacji.

Woda znajdująca się w murach tworzy optymalne środowisko do wykwitu pleśni. Pierwsze, niepokojące oznaki znaleźć można w piwnicach. W powietrzu unosi się specyficzny zapach, panuje duża wilgotność, a często na ścianach pojawiają się grzyby. Wiele osób bagatelizuje te symptomy. Niestety tylko kwestią czasu jest, aż pleśń przedostanie się do pomieszczeń mieszkalnych. Wówczas rozpoczyna się gorączkowa walka, która ma różne oblicze.

Pamiętaj, że osuszanie budynków zawsze można zlecić specjalistom np. na https://www.aquapol.pl/. Dlaczego warto?

Osuszanie budynków metodą AQUAPOL®
Przede wszystkim zyskujesz gwarancję i spokój na 20 lat. Jest to wystarczający okres, aby mury wróciły do swojego naturalnego poziomu wilgotności. Kiedy tak się stanie, możesz przeprowadzić remont i dodatkowo zabezpieczyć nieruchomość. Po zainstalowaniu systemu w ciągu pierwszych 36-miesięcy, każdego roku pojawią się specjaliści z firmy. Ich zadaniem jest ocena efektywności działań metody i naniesienie ewentualnych poprawek. Wszystko po to, aby zabezpieczenie funkcjonowało w 100% skutecznie!

Metoda AQUAPOL® to rozwiązanie bezinwazyjne. Nie musisz więc ingerować w strukturę murów, co mogłoby skończyć się różnymi, nieprzyjemnymi niespodziankami. Co więcej, niektóre nieruchomości znajdujące się pod opieką konserwatora zabytków, mogą nie dostać zgody na mechaniczne naruszanie ścian lub fundamentów. W takich sytuacjach właściciele muszą sięgać po kosztowne metody jak np. stosowanie nagrzewnic czy osuszaczy.

Jak działa system AQUAPOL®?
Już ponad 50.000 nieruchomości w całej Europie korzysta z rozwiązania firmy AQUAPOL®. Jej zaletą jest brak konieczności podłączenia sprzętu do instalacji elektrycznej, co pozwala zaoszczędzić na kosztownych urządzeniach grzewczych. System AQUAPOL® działa w taki sposób, że odwraca proces podciągania kapilarnego. Oznacza to, że woda, zamiast kierować się na wyższe kondygnacje, zaczyna przemieszczać się w stronę gruntu. W ten sposób osuszanie ścian jest bardzo efektywne. Zmienia się także środowisko, które przestaje być atrakcyjne dla grzybów. W następstwie działań systemu, te znikają.

Problem pleśni jest często bagatelizowany. Niestety grzyb jest bardzo szkodliwy i może wywoływać wiele dolegliwości, gdy zacznie pojawiać się w części mieszkalnej (lub biurowej). Warto więc postawić na bogate doświadczenie specjalistów niż próbować swoich sił samemu. Nawet jeśli pojawią się pozytywne rezultaty doraźnych działań, to będą one krótkotrwałe. System AQUAPOL® to skuteczny sposób na osuszanie budynków.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPorażka z Chrobrym, skuteczność do poprawki… [FOTO]
Następny artykułJesienne liście do uprzątnięcia z zabytkowego cmentarza