Strona główna 0_Slider Murale promują rodzicielstwo zastępcze

Murale promują rodzicielstwo zastępcze

0

Na elewacji budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy powstały dwa malowidła, które na potrzeby promocji rodzicielstwa zastępczego stworzył świdnicki artysta Robert Kukla.

Zdjęcia Robert Kukla

Świdnica ma bogatą kolekcję murali, do czego przyczynił się właśnie Robert Kukla, artysta plastyk związany ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury. W różnych dzielnicach miasta można oglądać jego prace o najróżniejszej tematyce, od sportowej do symbolicznej. Artysta odpowiada za stworzenie m.in. muralu poświęconego Irenie Sendlerowej, wielkiego wizerunku Andrzeja Wajdy, kolarskiego muralu w tunelu na Kraszowicach, czy też malowidła przedstawiającego Stanisława Lema.

Dwa kolejne murale powstały na budynku PCPR przy ul. Wałbrzyskiej i promują rodzicielstwo zastępcze. Projekt jest współfinansowany ze środków Fundacji EY w ramach konkursu „Dzień Rodzicielstwa Zastępczego – Kampania Społeczna”. Do udziału w projekcie wypłynęło ponad 50 prac z całej Polski, a pomysł świdnickiego PCPR został wybrany jako jeden z dziewięciu najlepszych.

Miejsc, gdzie opiekę znajdą dzieci, które z różnych powodów nie mogą pozostać z rodzicami, stale brakuje. W tej chwili na umieszczenie w pieczy zastępczej czeka ponad 30 dzieci. Pilnie potrzebnych jest 15 rodzin zastępczych.

Jak informuje PCPR, szkolenie kandydatów zaplanowane jest na początek przyszłego roku. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt bezpośrednio z centrum lub pod numerem telefonu (74) 851 50 10.

/red./

Poprzedni artykułTydzień mediacji w Świdnicy. Bezpłatne konsultacje z mediatorami sądowymi
Następny artykułCzyja zguba? [Aktualizacja]