Strona główna 0_Slider Matki na granicę. Trwa zbiórka darów dla uchodźców uwięzionych na polsko-białoruskiej granicy

Matki na granicę. Trwa zbiórka darów dla uchodźców uwięzionych na polsko-białoruskiej granicy

0

Już w najbliższą sobotę na granicę polsko-białoruską pojadą Dolnoślązaczki i Dolnoślązacy, zrzeszeni w 11 organizacjach społecznych. W ramach wspólnej akcji „Matki na granicę” chcą protestować przeciwko nieludzkiemu traktowaniu uchodźców, a także zawieźć dary. Zbiórka trwa także w Świebodzicach i Świdnicy. Na darczyńców czekamy jeszcze dzisiaj w redakcji Swidnica24.pl.

Na zdjęciu część darów, przekazanych do redakcji Swidnica24.pl. Do akcji włączył się także świdnicki Hufiec ZHP, który ofiarował 20 śpiworów.

Nie możemy być bierne, kiedy w zimnych, mokrych, ciemnych lasach na terytorium Polski tygodniami przebywają dzieci – bez jedzenia, picia, dostępu do schronienia. Stanowczo sprzeciwiamy się przetrzymywaniu kogokolwiek w lesie, przepychaniu ludzi przez granicę polsko-białoruską, haniebnemu traktowaniu drugiego człowieka. Żądamy natychmiastowego wpuszczenia do strefy objętej stanem wyjątkowym organizacji humanitarnych i pomocowych, pomocy medycznej i prawnej. Żądamy bezzwłocznej pomocy wszystkim osobom, w tym dzieciom, których zdrowie, a także życie są zagrożone. Jako matki i nie-matki, ojcowie, nie-ojcowie, kobiety, mężczyźni, osoby, bierzemy sprawy w swoje ręce. Nie możemy dłużej milczeć, robimy protest. 23 października staniemy wzdłuż granicy i pokojowo sprzeciwimy się torturowaniu migrantów, migrantek, uchodźców, uchodźczyń – zapowiadają kobiety uczestniczące w akcji “Matki na granicę”.

Akcji towarzyszy zbiórka rzeczowa. Dary z listy można dostarczać we Wrocławiu do Infopunktu Barbara przy ulicy Świdnickiej 8B  w godzinach: pon.-pt. 8:00 – 20:00, sob. 8:00 – 20:00. W Świebodzicach: Zbiórka w Miejskim Domu Kultury wtorek od 8.00-19.00, środa od 8.00-19.00, czwartek od 8.00-19.00 piątek od 8.00-15.00 , zbiórka również w siedzibie Centrum Rozwoju Funaberia (ul. Wałbrzyska 31a/1). W Świdnicy dary można przynieść do redakcji Swidnica24.pl, Rynek 33/4,  do czwartku, 21 października w godzinach od 9.00 do 16.00. Organizatorzy proszą o przekazywanie wyłącznie rzeczy z listy.
Pilnie potrzebne są:
– dobre, ciepłe buty trekkingowe,
– dobrej jakości, ciepłe ubrania sportowe – nieprzemakalne, odporne na temperaturę, wiatr,
– bielizna termoaktywna,
– zimowe kurtki,
– termosy,
– power banki,
– śpiwory górskie na ekstremalne temperatury,
– używane, działające smartfony,
– batony energetyczne,
– ogrzewacze do rąk.
Wszystkie rzeczy trafią do migrantów i uchodźców, którzy przebywają w przygranicznych lasach.
Więcej o akcji TU.
/red./
Poprzedni artykułWiatr zerwał konar [FOTO]
Następny artykułZespół Reya – przyczyny, objawy, leczenie i rokowania