Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Literackie spotkanie w ramach festiwalu Cztery Żywioły Słowa, nuty góralskie w wykonaniu kapeli Góralska Hora, recital organowy w Kościele Pokoju, a może siatkarskie emocje podczas spotkania MKS IgnerHome Volley Świdnica – AZS AWF Hummel Wrocław? Podpowiadamy co można robić w ten weekend.

VI Symfoniczne Organy Schlaga: recital organowy Zuzanny Bator (piątek)

Zbliża się przedostatni koncert w ramach cyklu „VI Symfoniczne Organy Schlaga”. W piątek, 15 października w świdnickim Kościele Pokoju wystąpi Zuzanna Bator – polska organistka, prezeska Fundacji Dobrej Muzyki.

Zuzanna Bator jest absolwentką Liceum Muzycznego we Wrocławiu (klasa organów prof. Klemensa Kamińskiego), Akademii Muzycznej w Katowicach (klasa organów prof. Juliana Gembalskiego) i Staatliche Musikhochschule w Stuttgarcie (klasa organów prof. Bernharda Haasa i klasa organów prof. Jona Laukvika). Laureatka ogólnopolskich konkursów organowych. Koncertuje Europie jako solistka, a także w duecie z mężem Maciejem, wykonując autorskie transksrypcje muzyki organowej i symfonicznej na 4 ręce i 4 nogi. Od 2012 r. mieszka w Świdnicy, gdzie prowadzi Fundację Dobrej Muzyki i jest jej dyrektorką artystyczną. Wraz z mężem nagrała dwie płyty z muzyką organową „Organy Bazyliki NMP w Bardzie” i „Anioły wracają do gry” w Kościele Pokoju w Świdnicy. Stypendystka Ministra Kultury i Prezydenta Świdnicy w 2019 r.. Jako koncertująca organistka szczególnie chętnie wykonuje muzykę XX wieku.

15.10.2021, piątek, 18:30-19:30. Obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania na stronie Fundacji Dobrej Muzyki.

Nuty Góralskie św. Jana Pawła II. Koncert w Grodziszczu (piątek)

W piątek, 15 października o godzinie 18.00 w kościele parafialnym pw. św. Anny w Grodziszczu odbędzie się koncert „Nuty Góralskie św. Jana Pawła II”. Wstęp wolny.

Cztery Żywioły Słowa: Spotkanie z Tomaszem Hrynaczem (piątek)

W piątek, w ramach tegorocznej edycji festiwalu Cztery Żywioły Słowa, odbędzie się spotkanie z Tomaszem Hrynaczem. Literackie spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.00 w Klubie Bolko. Prowadzenie Wojciech Koryciński, akompaniament Paweł Zając.

Tomasz Hrynacz to poeta urodzony w 1971 r. w Świdnicy. Wiersze drukował m.in. w: paryskiej „Kulturze”, „Czasie Kultury”, „eleWatorze”, „Frondzie”, „Kresach”, „Kwartalniku Artystycznym”, „Odrze”, „Res Publice Nowej”, „Toposie”, „Twórczości”. Tłumaczony m.in. na: angielski, chorwacki, czeski, kataloński, niemiecki, rosyjski i serbski. Wydał tomy wierszy: Zwrot o bliskość (1997), Partycje oraz 20 innych wierszy miłosnych (1999), Rebelia (2001), Enzym (2004), Dni widzenia (2005), Praski raj (2009), Prędka przędza (2010), Przedmowa do 5 smaków (2013), Noc czerwi (2016), Dobór dóbr ( 2019), Pies gończy (FORMA 2021) oraz Emotywny zip (FORMA 2021).

„Pełną piersią”. Akcja profilaktyczna w Świebodzicach (sobota)

16 października o godz. 11.00 w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach odbędzie się kobiecy event promujący profilaktykę raka piersi. – W tym dniu, przy ogromnym wsparciu wspaniałych kobiet, dotkniemy tematów ważnych dla Pań w każdym wieku. Zadbamy o zdrowie i dobre samopoczucie. Wspólnie pokażemy, że każda z nas jest piękna, a razem mamy moc do walki z chorobami i trudnościami – zapowiadają organizatorzy.

W ramach akcji odbędą się: wykłady profilaktyczne, prorozwojowe rozmowy, szczypta ajurwedy, metamorfozy, porady wizażystek, stylizacja oka, brafitterka i pokaz mody. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa fotografii Rafała Guzika, jak również pokaz Estery Grabarczyk „Ja i Słowiański Jedwab „. – Uwolnimy też naszą szafę na jesień! Charytatywna 'Jesienna Szafa’ wspomoże Fundację PRO Femina, a dziewczyny wrócą do domu z nowymi ciuszkami. Nadmiar zebranych rzeczy zostanie przekazany do Domu dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Wałbrzychu – informują organizatorzy.

II Liga Siatkówki kobiet: MKS IgnerHome Volley Świdnica – AZS AWF Hummel Wrocław (sobota)

Już w sobotę 16 października o godzinie 17:00 zapraszamy do hali sportowej OSiR im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno w Świdnicy na kolejne siatkarskie emocje w wykonaniu naszych seniorek. W trzeciej kolejce spotykamy się z zespołem AZS AWF Hummel Wrocław, który dołączył do naszej ligi w tym sezonie. Zespół z Wrocławia w swoich pierwszych meczach udowodnił, że są w stanie powalczyć z najlepszymi zespołami. Siatkarskie emocje gwarantowane. Zapraszamy wszystkich kibiców na godzinę 17:00. Bądźmy razem w najważniejszym sezonie! – zachęca zespół MKS IgnerHome Volley Świdnica.

Klasycy grunge, metalu i synth-popu na wielkim ekranie Świdnickiego Ośrodka Kultury (sobota)

Alice in Chains, Metallica i Depeche Mode już w sobotę 16 października w świdnickiej sali teatralnej. ŚOK zaprasza na projekcje wydawnictw koncertowych blu-ray i dvd. Ponad 5 godzin muzyki a cena karnetów to jedyne 10 zł.

Drzwi sali teatralnej ŚOK będą otwarte już od 17.00. Na miejscu będzie uruchomione stoisko browaru Pivovsky. Widzowie będą mogli zaopatrzyć się w napoje nie tylko alkoholowe. Będzie też przygotowana strefa, w której można napić się piwa jednocześnie oglądając i słuchając projekcji.

Harmonogram godzinowy:
17:30 Depeche Mode – Tour of the Universe (blu-ray)
20:00 Alice In Chains – MTV Unplugged (dvd)
21:15 Metallica – S&M2 (blu-ray)

W cenie karnetu (10 zł) będzie można obejrzeć wszystkie projekcje, albo dołączyć w dowolnym momencie. Przedsprzedaż i dodatkowe informacje dostępne są na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Spektakl dla dzieci „Skacząca królewna” (niedziela)

Świdnicki Ośrodek Kultury i Teatr Bajka zapraszają na spektakl dla dzieci pt. „Skacząca królewna”, który odbędzie się 17 października o godz.16.00 w sali teatralnej ŚOK. Bilety 15 zł.

„Skacząca królewna” opowiada historię królewny, która została ukarana przez złego czarodzieja za to, że nie chciała zostać jego żoną. Jak to w bajkach bywa, wszystko skończyło się szczęśliwie – bohaterkę z opresji wybawił dzielny i mądry królewicz, który przechytrzył złego czarodzieja i uniknął małżeństwa z Babą Jagą. W nagrodę otrzymał rękę pięknej królewny Jarmilki, a potem wszyscy żyli długo i szczęśliwie. Miłość zwycięża największe przeszkody.

Spektakl jest realizowany w żywym planie, a aktorzy doskonale łączą się w nim z lalkowymi postaciami. Przedstawienia Teatru Bajka przeznaczone są dla dzieci od lat 3.

Pierzajki, czyli tradycyjne darcie pierza (niedziela)

11. Koncert Maryjny w Strzegomiu (niedziela)

/opr. mn/

Poprzedni artykułLiczba zakażeń wciąż wysoka. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?
Następny artykułŁatwo w Kościanie z pewnością nie będzie…