Strona główna 0_Slider Znów ruszą sprzątać Jezioro Bystrzyckie. Najbliższa akcja już w poniedziałek!

Znów ruszą sprzątać Jezioro Bystrzyckie. Najbliższa akcja już w poniedziałek!

1

Jezioro Bystrzyckie jest jednym z najpopularniejszych miejsc wybieranych przez mieszkańców Świdnicy oraz Wałbrzycha na weekendowe wypady. Urok tego zakątka psują jednak śmieci porozrzucane na brzegach lub pływające na powierzchni wody. Z takim stanem rzeczy próbują walczyć społecznicy, którzy zachęcają do udziału w kolejnej dużej akcji sprzątania akwenu.

W ubiegłym roku społecznicy ze stowarzyszenia Czysty Wałbrzych podjęli się organizacji i koordynacji wspólnego wysiłku różnych instytucji i podmiotów, którego celem było sprzątnięcie lub znaczne usunięcie śmieci z Jeziora Bystrzyckiego. Dążąc do realizacji postawionego celu, w 2021 roku społecznicy zorganizowali kolejne dwie akcje sprzątania akwenu, do udziału w których zapraszano wszystkich tych, którym zależy na przyrodzie.

Na kolejną akcję sprzątania urokliwego zakątka regionu zaprasza tym razem Fundacja Nasza Ziemia, która koordynowała działania prowadzone pod hasłem „Zostań Bohaterem naszej Ziemi”, odbywające się od czerwca do końca lipca w 73 lokalizacjach w całej Polsce. W ramach tej akcji zebrano aż 32 tony odpadów zaśmiecających parki, lasy, miejskie plaże oraz miejsca wypoczynku. W kolejnych dniach września nagrodzone będą sztaby, które aktywnie uczestniczyły w działaniach fundacji. W gronie tym znalazł się zespół pracowników-wolontariuszy Leroy Merlin Świdnica, którzy zaangażowali się m.in. w sprzątanie rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem koło Wałbrzycha.

Spotkamy się 6 września o godzinie 11.00 nad Jeziorem Bystrzyckim. Chcemy nie tylko podziękować osobom i instytucjom za zaangażowanie, ale również posprzątać piękny teren jeziora, często wybierany do wypoczynku przez mieszkańców regionu. Wydarzenie odbędzie się pod nazwą „Koniec Wakacji” i podczas spotkania przyjrzymy się również problemowi śmieci w miejscach naszego wypoczynku – mówi Beata Butwicka, prezes Fundacji Nasza Ziemia. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Ewelina Flinta, ambasadorka akcji Sprzątanie świata-Polska.

/Fundacja Nasza Ziemia, opr. mn/

Poprzedni artykułKolejne drogowe inwestycje w gminie Świdnica [FOTO]
Następny artykułKompletnie pijany kierowca wjechał w ogrodzenie