Strona główna 112 Kompletnie pijany kierowca wjechał w ogrodzenie

Kompletnie pijany kierowca wjechał w ogrodzenie

0

Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się 35-latek, który wsiadł za kierownicę auta mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie i doprowadził do zdarzenia drogowego. Mężczyzna wjechał w ogrodzenie przy budynku mieszkalnym w Pankowie. Pasażerem samochodu był 14-letni syn kierującego.

Do wypadku doszło w niedzielę przed godziną 12.00 w Pankowie. – 35-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego doprowadził do zdarzenia drogowego w wyniku niedostosowania prędkości i utraty przyczepności na łuku drogi. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy wykazało, że kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości i miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie – mówi Szymon Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Wraz z nieodpowiedzialnym kierującym autem podróżował jego 14-letni syn, który w wyniku zdarzenia nie odniósł obrażeń. – 35-letniemu kierowcy grożą teraz konsekwencje, m.in. zakaz prowadzenia pojazdów na okres minimum trzech lat, ponad pięć tysięcy złotych grzywny oraz do dwóch lat pozbawienia wolności – wylicza Szczepaniak.

W działaniach prowadzonych w Pankowie wykorzystany został najnowszy nabytek świdnickiej drogówki – specjalistyczny Volkswagen Crafter. Jest to jeden z pięciu tzw. Ambulansów Pogotowia Ruchu Drogowego, które wykorzystywane są do zabezpieczenia miejsca i kompleksowej obsługi zdarzeń drogowych, a które w ostatnim czasie trafiły do jednostek policji na Dolnym Śląsku.

/mn/

Poprzedni artykułZnów ruszą sprzątać Jezioro Bystrzyckie. Najbliższa akcja już w poniedziałek!
Następny artykułZderzenie osobówki z motocyklem na Szarych Szeregów