Strona główna 0_Slider Próbują ratować dziurawy wodociąg i apelują do mieszkańców

Próbują ratować dziurawy wodociąg i apelują do mieszkańców [FOTO]

0

W związku z kolejną w ostatnich dniach awarią wodociągu przy ulicy Waryńskiego, Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podjęło decyzję o wymianie 220-metrowego odcinka rurociągu. Jeszcze dzisiaj mają zostać wznowione dostawy wody do mieszkańców.

Przypomnijmy, do awarii wodociągu doszło we wtorek około godziny 21.00. Z tego powodu ŚPWiK zmuszone było odciąć dopływ wody do budynków przy Waryńskiego, od numeru 57 do 89. Na skrzyżowaniu ulicy Emilii Plater i Waryńskiego ustawiony został punkt poboru wody.

O aktualnej sytuacji poinformowano w środę po południu. – Na Waryńskiego trwa układanie tzw. bypassów, które tymczasowo zastąpią feralny odcinek wodociągu. Zapadła decyzja o wymianie 220 metrów wodociągu, ale rozpoczniemy ją dopiero po zgromadzeniu materiałów. Będziemy pracować dziś do skutku, to znaczy uruchomienia dopływu wody. Powinno nastąpić to późnym popołudniem/wieczorem – przekazał Witold Tomkiewicz, rzecznik ŚPWiK.

Prosimy, zainteresujcie się swoimi sąsiadami, może ktoś nie ma siły przynieść sobie wody z hydrantów albo beczkowozy – apeluje Tomkiewicz.

/mn/

fot. ŚPWiK, mn

Poprzedni artykułPo raz kolejny mieszkańcy ruszyli zbierać śmieci. I znów pełne worki
Następny artykułZużyte baterie i akumulatory mogą wrzucać do specjalnych pojemników