Strona główna Wydarzenia Świebodzice Po raz kolejny mieszkańcy ruszyli zbierać śmieci. I znów pełne worki

Po raz kolejny mieszkańcy ruszyli zbierać śmieci. I znów pełne worki

0

Mieszkańcy Świebodzic systematycznie angażują się w akcje, dzięki którym ze środowiska naturalnego znikają odpady, porzucone przez nieodpowiedzialnych ludzi. Niestety, po raz kolejny worki szybko się zapełniły.

W sobotę, 11 września, na ulicę Rekreacyjną licznie przybyły osoby chętne do udziału w sprzątaniu naszego miasta, wśród nich byli przedstawiciele szkół, stowarzyszeń i organizacji. Najliczniejszą grupę stanowiła młodzież z Zespołu Szkół, ale w wydarzeniu brali udział również:  Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa Integracyjna, Stowarzyszenie Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej i Klub Senior+. Akcję wsparły jednostki organizacyjne i lokalne firmy. Na miejscu z uczestnikami spotkał się również burmistrz Paweł Ozga oraz sekretarz Sabina Cebula – informuje Urząd Miejskie w Świebodzicach.  – Na miejscu  uczestnicy zostali podzieleni  na grupy  i przydzieleni do jednej z czterech wytyczonych przez organizatorów tras: Ciernie, Zimny Dwór, ul. Sportowa, Książański Park Krajobrazowy od strony Świebodzic. Natomiast  przedstawiciele ze spółki ZWiK posprzątali teren wokół zbiornika wody pitnej  w Dobromierzu.

Uczestnicy akcji otrzymali worki, rękawice i chwytaki do śmieci, torby promocyjne miasta, ulotki i wodę. Na zakończenie akcji na uczestników czekał poczęstunek, loteria i zabawy.

Organizatorem był Urząd Miejski Wydział Gospodarki Nieruchomościami, Ochrony Środowiska i Zagospodarowania Przestrzennego przy wsparciu: ZGK Świebodzice Sp. z o.o., OSiR Świebodzice Sp. z o.o., Miejskiego Domu Kultury, ZWiK Świebodzice Sp. z o.o.,  Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej, Wód Polskich oraz Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych.

/opr. red./
Zdjęcia UM Świebodzice