Strona główna 0_Slider Podróżni nie będą już odbijać się od zamkniętych drzwi dworca. Problem zostanie rozwiązany

Podróżni nie będą już odbijać się od zamkniętych drzwi dworca. Problem zostanie rozwiązany

2

We wtorek podjęto decyzję w sprawie ułatwienia poruszania się podróżnych po stacji Świdnica Miasto. Z uwagi na trwające tam prace remontowe przy jednym z peronów, a także zamykanie na noc budynku dworca, pasażerowie podróżujący późnowieczornym pociągiem Kolei Dolnośląskich skarżyli się na problemy z przedostaniem się w kierunku świdnickiego śródmieścia.

Problem związany z wydostaniem się z terenu stacji Świdnica Miasto dotyczył podróżnych przyjeżdżających do Świdnicy ostatnim pociągiem Kolei Dolnośląskich, który dociera do miasta o godzinie 23.17. Do niekorzystnej sytuacji doszło z dwóch powodów. Od sierpnia trwa remont nawierzchni peronu I, który związany jest z planowanym wznowieniem ruchu pasażerskiego na linii kolejowej w kierunku Sobótki i Wrocławia. Na czas prowadzenia robót spora część peronu została wygrodzona, w wyniku czego boczne przejścia wykorzystywane przez niektórych podróżnych stały się nieosiągalne. Tym samym, dla pasażerów kierujących się w stronę centrum miasta, jedynym oficjalnym sposobem na wydostanie z terenu stacji stało się przejście przez gmach dworca Świdnica Miasto, do drzwi którego na czas remontu wytyczono ścieżkę. Dworcowy budynek jest jednak zamykany na noc i pozostaje niedostępny od godziny 23.00 do 5.00.

W tej sytuacji pasażerowie udający się w kierunku śródmieścia odbijali się od drzwi dworca. – Wszystko jest pozamykane. Nie ma żadnego przejścia do centrum – skarżył się jeden z podróżnych. – Osoby zmierzające do centrum miasta mają strasznie dużo do obejścia, muszą przejść ulicą Kolejową i dalej Wałbrzyską lub Komunardów. Większość ludzi oczywiście wybiera najkrótszą drogę i idzie torami – relacjonował mieszkaniec. Ze strony pasażerów pojawił się więc apel, aby z zamykaniem dworca poczekać do przyjazdu ostatniego pociągu.

Z wnioskiem pasażerów zwróciliśmy się do zarządcy dworca, Miejskiego Zarządu Nieruchomości w Świdnicy. We wtorek nadeszła odpowiedź. – W dniu 14.09.2021 r. uzgodniono z kierownikiem budowy zmianę oznakowania ciągu komunikacyjnego, który poprowadzony zostanie wzdłuż budynku dworca w stronę siedziby Strefy Płatnego Parkowania. W związku z powyższym nie będzie potrzeby przedłużenia czasu otwarcia obiektu dworca kolejowego – poinformowała Maria Florczak, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Nieruchomości w Świdnicy.

/mn/