Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Filmowcy opanowali Jaworzynę Śląską

Filmowcy opanowali Jaworzynę Śląską [FOTO]

1

Przez trzy dni mieszkańcy gminy Jaworzyna Śląska mogli z bliska podziwiać prace filmowców i aktorów. Wszystko za sprawą zdjęć do polsko-holenderskiego serialu zatytułowanego „Legacy”, którego reżyserem jest Diederik van Rooijen.

Zdjęcia do produkcji były realizowane na terenie gminy Jaworzyna Śląska w dniach 8-10 września. Ujęcia nagrywano m.in. przy bocznicy kolejowej w kierunku Pastuchowa oraz na terenie Muzeum Kolejnictwa.

„Legacy” to opowieść o wadze dziedzictwa, o pragnieniu nieśmiertelności, którą mają nam zapewnić potomkowie i o tym, jakim ciężarem potrafią być takie oczekiwania. O spuściźnie uświadomionej i nieuświadomionej, materialnej i emocjonalnej. O osobistym spadku przekazywanym przez rodzica dziecku. Serial opowiada o despotach i o tych, którzy są ich wyznawcami, sprawcach i ofiarach – w wirze światowej historii, jak i w domu rodzinnym. W pewnym sensie serial przedstawia dwie wojny toczące się równolegle: II Wojnę Światową w Europie, ale także, co ważniejsze, wojnę pomiędzy ojcem a synem. Akcja serialu dzieje się na przestrzeni lat 1917-1969 w Łotwie, Holandii, Niemczech i Polsce – informuje Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej.

Serial realizowany jest w międzynarodowej obsadzie na terytorium Polski i Holandii. Premiera ośmioodcinkowego serialu, którego producentem jest Column Film, będącego adaptacją autobiograficznej książki “The son and heir” autorstwa Alexandra Münninghoffa, planowana jest koniec 2022 roku.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

fot. z planu w muzeum: Niko Post

Poprzedni artykułPechowa awaria i utrata prowadzenia w mistrzostwach kraju [FOTO]
Następny artykułPodróżni nie będą już odbijać się od zamkniętych drzwi dworca. Problem zostanie rozwiązany