Strona główna 0_Slider Mężczyzna, który spacerował nago po mieście to prokurator

Mężczyzna, który spacerował nago po mieście to prokurator [FOTO]

32

Prokurator pracujący w jednej z prokuratur rejonowych okręgu świdnickiego został zatrzymany przez policję w związku z jego nagą eskapadą po osiedlu Zarzecze w Świdnicy. Kompletnie nagi 38-letni mężczyzna widziany był na kilku ulicach, a także w jednym ze sklepów.

Przypomnijmy, w czwartkowe przedpołudnie nagi mężczyzna spacerował m.in. w rejonie ulic Rolniczej, Kilińskiego i Kopernika, a także odwiedził jeden z osiedlowych sklepów, zwracając swoją osobą uwagę mieszkańców Świdnicy. O sytuacji powiadomiona została Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy. Na miejsce skierowany został patrol policji, który zatrzymał nietrzeźwego „golasa”. – 38-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu świdnickiego, został przekazany rodzinie – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Był to prokurator pełniący służbę w jednej z jednostek okręgu świdnickiego, przebywający w tym momencie na urlopie – informuje Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Jak dodaje, najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj Prokurator Okręgowy w Świdnicy skieruje stosowny wniosek do rzecznika dyscyplinarnego. Dalszych informacji o podjętych krokach będzie udzielała Prokuratura Krajowa.

Według nieoficjalnych informacji, potwierdzonych przez redakcję portalu Swidnica24.pl w kilku źródłach, zatrzymanym przez policję mężczyzną jest 38-letni Maciej W., który w 2016 roku został powołany na prokuratora Prokuratury Rejonowej w Świdnicy przez Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobrę. Rzecznik świdnickiej Prokuratury Okręgowej nie komentuje tych doniesień. Wcześniej, w 2006 roku Maciej W. startował z list Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na radnego Rady Powiatu Świdnickiego, otrzymując 206 głosów i nie zdobywając mandatu.

/mn, asz/

Poprzedni artykuł„Dziewczyny z Gross-Rosen”. Spotkanie z autorką książki już dzisiaj
Następny artykułZapraszają na poczęstunek, kawę… i szczepienia