Strona główna 0_Slider „Kursantka” kierowała autem mając prawie 2,5 promila. Na widok strażników zaczęła uciekać

„Kursantka” kierowała autem mając prawie 2,5 promila. Na widok strażników zaczęła uciekać

1

Niepowodzeniem zakończyła się próba pieszej ucieczki w wykonaniu 27-letniej mieszkanki powiatu świdnickiego, która minionej nocy została przyłapana przez strażników miejskich na jeździe pod wpływem alkoholu. Jak się okazało, kobieta wybrała się na nocną przejażdżkę pomimo faktu, że jest dopiero w trakcie odbywania kursu na prawo jazdy.

Obraz z kamery monitoringu z chwili interwencji (fot. Straż Miejska w Świdnicy)

1 września o godzinie 0.43 patrol nocnej zmiany zauważył, że kierująca pojazdem marki Fiat ma kłopoty z uruchomieniem silnika auta, które zatrzymało się na skrzyżowaniu ulic Budowlanej i Łukowej. Gdy interweniujący strażnicy wyczuli od kobiety woń alkoholu, ta zaczęła uciekać z miejsca zdarzenia, porzucając samochód. Kierująca została ujęta przez funkcjonariuszy – relacjonuje Edward Świątkowski ze Straży Miejskiej w Świdnicy.

Jak się później okazało, oprócz jazdy na „podwójnym gazie” z wynikiem 2,5 promila, kobieta jest w trakcie odbywania kursu na prawo jazdy – dodaje Świątkowski. Ujęta przez strażników kierująca została przekazana patrolowi policji.

27-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego kierowała samochodem osobowym marki Fiat w stanie nietrzeźwości. Wykonane badanie wykazało, że miała blisko 2,5 promila – potwierdza Michał Rzepecki ze świdnickiej policji. Auto, którym poruszała się kobieta zostało przewieziona na policyjny parking.

/Straż Miejska w Świdnicy, mn/

Poprzedni artykułJak zrobić karmnik dla ptaków?
Następny artykułJakie tak naprawdę daje możliwości ostatni wyrok TSUE ws. Frankowiczów?