Strona główna Artykuł sponsorowany Jakie tak naprawdę daje możliwości ostatni wyrok TSUE ws. Frankowiczów?

Jakie tak naprawdę daje możliwości ostatni wyrok TSUE ws. Frankowiczów?

0

TSUE zdecydowanie sprzyja wszystkim frankowiczom. W szczególności tym, którzy zostali oszukani przez banki. Aczkolwiek należy zaznaczyć, że umowy kredytowe zawierane w walucie franka szwajcarskiego są już zawierane w bardziej świadomy sposób, dlatego jest ich tak mało. Jakie tak naprawdę daje możliwości ostatni wyrok TSUE ws. Frankowiczów?

Niekorzystne zapisy

Pierwszy wyrok TSUE, który zapadł już kilka lat temu oznajmiał, że w wielu umowach (praktycznie wszystkich, które zawierane były przed 2005 rokiem)  znajdowały się niekorzystne zapisy. Zresztą, nie chodziło tylko o same zapisy, ale również o informacje, jakie banki przekazywały swoim klientom. A raczej ich nie przekazywały. Nikt nie poinformował osób składających wniosek o kredyt, że istnieje ryzyko wzrostu walut na rynku. Niby dla franka takie rzeczy nie do końca były możliwe, ale jednak się przydarzyły. To właśnie sprawiło, że klienci zaczęli płacić wysokie raty kredytowe. Ostatnio TSUE wydało kolejny wyrok w sprawie kredytów zawieranych w walucie franka szwajcarskiego w Polsce. Co to oznacza dla wszystkich naszych rodaków?

Korzystny wyrok

Trybunał Sprawiedliwości UE uznał, że skutki stwierdzenia przez sąd istnienia nieuczciwego warunku w umowie podlegają przepisom prawa krajowego. Co to dokładnie oznacza? Wszystko tak naprawdę zależne jest od naszych polskich sądów. To właśnie one mają uznać, czy bank potraktował swoich klientów w sposób uczciwy, czy też wręcz przeciwnie. Można by powiedzieć, że teraz tylko od dobrej woli polskiego sądu zależy to, jak klienci zostaną potraktowani przez banki. Czy mają oni szansę na odzyskanie swoich pieniędzy, czy też nie. Ostatni wyrok sądu, który był odpowiedzią na pytania prejudycjalne skierowane przez Sąd Okręgowy w Gdańsku jeszcze pod koniec grudnia 2019 roku, pokazał również nowe możliwości odnośnie rozstrzygnięcia spraw przedawnienia i wynagrodzenia za korzystanie z kapitału po stwierdzeniu nieważności umowy w przypadku kredytów walutowych. Brzmi skomplikowanie? Całkiem możliwe, że osoby, które nie mają z tym doświadczenia, nie do końca będą wiedziały, co też mają dokładnie zrobić.

Razem z kancelarią prawniczą

Warto wiedzieć, że na mocy ostatniego wyroku TSUE, każda osoba oszukana przez bank ma prawo dochodzić swoich praw. Co więcej, ma prawo walczyć o pieniądze, które zostały jej niesłusznie pobrane. Nikt nie jest w stanie walczyć sam – w szczególności, że banki to bardzo potężne instytucje, które mają za sobą sztab armii prawników. Na szczęście każdy frankowicz ma również szansę na to, aby podjąć się współpracy z dobrą kancelarią prawniczą. W naszym kraju znaleźć można takich adwokatów, którzy zaczęli specjalizować się w takich sprawach. Wynikło to z potrzeby rynku. Coraz więcej oszukanych osób decydowało się na to, aby pozywać banki. Odkąd zapadł pierwszy, korzystny wyrok sądu, coraz większa liczba osób wnosi swoje pozwy. Co więcej, wygrywają oni swoje sprawy, dając nadzieję innym osobom, które na kredytach frankowych straciły bardzo duże pieniądze.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://kancelariafrankowicza.pl/

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykuł„Kursantka” kierowała autem mając prawie 2,5 promila. Na widok strażników zaczęła uciekać
Następny artykułPrzemek Kuliś mistrzem Polski w kartingu!