Strona główna Sport Moto Przemek Kuliś mistrzem Polski w kartingu!

Przemek Kuliś mistrzem Polski w kartingu!

0

Po ogromny sukces sięgnął młody mieszkaniec Borowa położonego w gminie Dobromierz, który z powodzeniem wziął udział w Otwartych Mistrzostwach Polski w kartingu halowym – PIKC 2021. Krajowy czempionat rozegrany został w ubiegły weekend w Szczecinie na torze Silver Hotel Szczecin & Gokart Center.

Na starcie zawodów stanęło ponad 180 zawodników z całej Europy, by rywalizować o mistrzostwo Polski w trzech kategoriach: OPEN 90kg, Junior do lat 17 – 75kg, oraz Mini do lat 14 – 60kg. Do stolicy województwa zachodniopomorskiego pojechał również 11-letni Przemek Kuliś, mieszkaniec Borowa w gminie Dobromierz, który wystartował w dwóch kategoriach: do lat 14 i do lat 17. Młody kierowca już od pierwszych treningów pokazywał, że jest bardzo szybki i trzeba brać go pod uwagę pod kątem walki o tytuł.

W pięciu wyścigach eliminacyjnych Przemek był trzy razy drugi i dwa razy pierwszy, co dawało mu drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Kwalifikacje przed wyścigiem finałowym były niezwykle wyrównane, kierowcy wpadali na metę z różnicami na poziomie 0,010 sekundy, ale i w nich, to nasz kierowca okazał się najszybszy i do wyścigu startował z pole position i zapasem trzech punktów nad swoim najgroźniejszym rywalem. Sam wyścig finałowy to już pełna kontrola tego, co się działo się na torze i dowiezienie mistrzostwa do samej mety.

W ubiegłym roku w swoim debiucie Przemek Kuliś był piąty, teraz został mistrzem Polski do lat 14, a do tego dołożył piąte miejsce w kategorii wiekowej do lat 17. Łącznie ze Szczecina wyjechał z dwoma pucharami i ośmioma medalami!

/MDvR/

Poprzedni artykułJakie tak naprawdę daje możliwości ostatni wyrok TSUE ws. Frankowiczów?
Następny artykuł„Dziewczyny z Gross-Rosen”. Dzisiaj premiera, 9 września spotkanie z autorką w Świdnicy