Strona główna Artykuł sponsorowany Jak zaoszczędzić kupując meble do pierwszego mieszkania?

Jak zaoszczędzić kupując meble do pierwszego mieszkania?

0
Młode osoby, będące na początku kariery zawodowej, zwykle wydają na zakup mieszkania wszystkie odłożone pieniądze. Po zakupie mieszkania trzeba, jednak, zadbać o kilka podstawowych mebli, bez których nie da się funkcjonować. Jak, zatem, kupić je mądrze i możliwie tanio? W dalszej części otrzymasz 3 rozwiązania, z których możesz skorzystać!

1. Poszukiwanie okazji cenowych
Dla jednych może to być oczywiste, dla innych będzie to przejawem skąpstwa. Jednak urządzając mieszkanie przy ograniczonych funduszach warto sprawdzić opłacalność każdego zakupu. Bardzo często meble, które znajdziesz w lokalnym sklepie mogą być nawet kilka-kilkanaście procent droższe niż dokładnie ten sam model wystawiony w sklepie internetowym i wysyłany prosto z magazynu. Ekspozycja kosztuje i wymaga dużych ładnych przestrzeni, byś mógł usiąść i dotknąć produktu. Pytanie, czy jeśli wiesz czego szukasz, to czy nie lepszym sposobem będzie wyszukanie oferty najbardziej korzystnej cenowo?

Szukając mebli w Internecie czytaj dokładnie opisy i oglądaj uważnie zdjęcia – jeśli cena jest podejrzanie niska, może to oznaczać, że meble, które znalazłeś posiadają jakąś wadę. Nie musi tak jednak być. W przypadku kompletu 4 krzeseł kuchennych wielokrotnie widziałem, że cena zestawu w Internecie była nawet 200-300 zł niższa niż w sklepie lokalnym. Szukaj, czytaj opisy i sprawdzaj ceny w wielu miejscach. Kiedy kupujesz jedną rzecz nie ma większego znaczenia, że odrobinę przepłacisz. Urządzając nowe mieszkanie możesz jednak odczuć sporą różnicę jeśli na każdej z kilkunastu koniecznych rzeczy uda Ci się zaoszczędzić choćby 50 zł.

2. Meble używane – ciekawa alternatywa
Dobrej jakości meble używane potrafią służyć znacznie dłużej niż najtańsze nowe meble. Warto mieć to na uwadze robiąc „oszczędności”. Najtańsze nowe meble wykonuje się najczęściej z cieńszych niż standardowo płyt meblowych. Ich jakość i trwałość jest znacząco niższa niż standardowych. Często pozornie nic nieznaczące 2mm grubości potrafią sprawić, że znacznie łatwiej wyłamie się zawias lub uszkodzi się wierzchnia warstwa mebla.

W przypadku mebli używanych szczególnie warto rozważyć zakup mebli drewnianych, które z łatwością można odświeżyć. Drugą sprawą jest to, że prawdziwe drewno jest bardzo trwałym i zdrowym dla człowieka materiałem. W przypadku nowych mebli, niestety, to co wykonane jest z prawdziwego drewna jest coraz droższe. Często, w cenach niedostępnych dla młodych osób urządzających pierwsze mieszkanie. Warto zatem sprawdzić ogłoszenia w okolicy i zobaczyć również jakie ogłoszenia wystawiono np. w Wałbrzychu, w Legnicy czy w Jeleniej Górze. Po dobrej jakości meble lub inne dodatki do domu może być warto się wybrać osobiście.

3. Meble, które ktoś oddaje za darmo
Zastanawiasz się pewnie czy ludzie naprawdę oddają za darmo meble, które nadają się do użytku? Tak, wiele osób, które remontują swoje mieszkania nie chcą wyrzucać starych mebli i wolą je oddać za darmo niż samodzielnie wynosić na śmietnik, czy płacić za ich wyniesienie lub utylizację. W związku z tym, w serwisach ogłoszeniowych, często pojawiają się oferty, w których jedynym warunkiem odbioru mebla jest jego samodzielne zabranie.

Najczęściej wśród takich ofert pojawiają się takie meble, jak różnego rodzaju kanapy, sofy, łóżka, szafy, regały, a czasem nawet całe komplety szafek kuchennych, bywa, że nawet z pojedynczymi AGD w zabudowie. Zwykle im większy i mniej wygodny mebel do wyniesienia tym większa szansa, że ktoś pozbędzie się go za darmo! Nawet jeśli nie będzie to ideał to może na początek wystarczy – zanim skarbonka, po zakupie mieszkania, znów się zapełni.

Artykuł serwisu ogłoszeniowego Sprzedawacz.pl

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułBlisko 1000 nowych zakażeń. Raport ministerstwa zdrowia
Następny artykułSkazany za pedofilię były ksiądz wrócił do Świdnicy? Czy jest pod kontrolą?