Strona główna Artykuł sponsorowany Eko-torby w postaci bawełnianej sakwy na zakupy z nadrukiem. Poznaj nowe formy...

Eko-torby w postaci bawełnianej sakwy na zakupy z nadrukiem. Poznaj nowe formy i żyj w zgodzie z naturą!

0
Bawełniane sakwy na zakupy to akcesoria zarówno przyjazne środowisku naturalnemu, jak i ekonomiczne. Są również zdecydowanie bardziej estetyczne, niż ich plastikowe odpowiedniki. Poznaj zalety wielorazowych sakw na zakupy i powiedz “tak” ekologicznemu stylowi życia.
 

Dlaczego warto żyć w zgodzie z naturą?
Dawniej widok osoby dzierżącej w dłoniach co najmniej kilka plastikowych toreb był szarą codziennością. Niemalże wszystkie sklepy, niezależnie od branży w jakiej działały, umożliwiały spakowanie zakupów w opisywaną reklamówkę. Taki stan rzeczy utrzymywał się przez wiele lat. I zapewne nie stanowiłoby to większego problemu, gdyby nie fakt, że niepozorna, foliowa torebka rozkłada się przez około… 400 lat!

Tymczasem przeciętny obywatel UE w ciągu zaledwie 1 roku produkuje średnio 31 kg plastikowych odpadów. Efekt? Każdego roku do mórz i oceanów trafia blisko 10 milionów ton plastiku! Biorąc pod uwagę powyższe dane wniosek nasuwa się sam; jeśli nie ograniczymy ilości zużywanego plastiku, już wkrótce utoniemy w górze plastikowych odpadów. Właśnie dlatego warto żyć w stylu eko. Od czego zacząć? Choćby od zamiany zwykłych, foliowych torebek na w pełni ekologiczne, wielorazowe sakwy na zakupy wykonane z bawełny.

Zalety bawełnianej sakwy na zakupy
Bawełniana torba na zakupy to rozwiązanie ekologiczne, przyjazne środowisku naturalnemu. Bawełna, w odróżnieniu od plastiku, potrzebuje na rozłożenie nie 400 lat, a zaledwie 1 – 5 miesięcy (w zależności od rodzaju).

Konieczność ochrony środowiska naturalnego nie jest dla ciebie wystarczającym powodem, dla którego warto ograniczyć zużycie plastiku? W takim razie sięgnijmy po argumenty ekonomiczne. Jednorazowe, plastikowe torby na zakupy są po prostu drogie. Nie, to nie żart. Jeśli jednak nadal sądzisz, że kwota 0,50 zł (bo tyle zazwyczaj kosztuje foliowa torebka) to niewiele, przekonajmy się ile naprawdę wydajesz na zakup plastikowej reklamówki. Przyjmijmy, że robisz niewielkie zakupy spożywcze 3 razy w tygodniu. 3 x 0,50 zł = 1,50 zł/tydzień. Każdy miesiąc ma 4 tygodnie, a zatem 1,50 zł x 4 = 6 zł.  Oznacza to, że rocznie wydajesz na reklamówki…. 72 zł. Całkiem sporo, prawda?

Jak widać na powyższym przykładzie, bawełniana sakwa na zakupy to rozwiązanie zarówno ekologiczne, jak i ekonomiczne. Co więcej, opisywany produkt jest również zdecydowanie bardziej estetyczny, niż jego plastikowy odpowiednik. Obecnie spora ilość sklepów posiada w swoim asortymencie bawełniane torby na zakupy zdobione wybranym nadrukiem. Przykładową marką tego typu jest firma Kraft wykonująca wysokiej jakości, ekologiczne sakwy. Wyroby nadmienionej marki znajdziesz na stronie Torbykraft.pl

/Artykuł sponsorowany/