Strona główna 0_Slider Dolnośląskie Gryfy-Nagroda Gospodarcza. Trwają zgłoszenia

Dolnośląskie Gryfy-Nagroda Gospodarcza. Trwają zgłoszenia [POD NASZYM PATRONATEM]

0

Przedsiębiorstwa, samorządy oraz organizacje, które chcą zdobyć prestiżową statuetkę „Dolnośląskiego Gryfa” już teraz mogą zgłaszać swój udział w tegorocznej edycji konkursu. Właśnie rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do tego elitarnego konkursu. Udział w nim jest bezpłatny.

„Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” to jeden z najbardziej popularnych i cenionych konkursów biznesowych w regionie. Nagradza firmy, jednostki samorządu terytorialnego oraz organizacje za ich wyjątkową przedsiębiorczość, dynamikę rozwoju, spektakularne inwestycje, a także przedsięwzięcia na rzecz lokalnej społeczności. Jego laureaci mają znaczący wpływ na wzrost atrakcyjności biznesowej całego regionu. W tym roku przedsięwzięcie to odbędzie się po raz osiemnasty.

Podczas tegorocznej edycji konkursu statuetki „Dolnośląskiego Gryfa” zostaną wręczone aż w dziewięciu kategoriach:

Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój

Dolnośląski Produkt Roku

Lider skutecznej transformacji cyfrowej

Pracodawca skutecznie reagujący na zmiany

Nagroda za działania na rzecz zmniejszenia społecznych skutków pandemii

Firma świadoma ekologicznie

Nagroda dla samorządów za skuteczny program osłonowy dla firm

Lider roku

Najlepszy projekt interdyscyplinarny

– Konkurs „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” ewaluuje razem z otaczającą nas rzeczywistością gospodarczą i każdego roku jest dostosowany do jej aktualnych realiów – mówi Marek Pasztetnik, prezes Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy. – Ostatnie półtora roku to dla wielu firm i organizacji bardzo trudny okres ze względu na pandemię koronawirusa. Dlatego też tegoroczne kategorie konkursowe zostały tak określone, aby nagrodzić ich wysiłek włożony w ograniczenie skutków kryzysu, w jakim się znaleźliśmy. Zależało nam na docenieniu tych, którzy nie tylko sami nie poddali się w tym niezwykle wymagającym czasie, ale też ciężko pracowali, aby pomóc innym w przetrwaniu i pokonaniu kłopotów, w jakich się znaleźli.

Tradycyjnie o wysokim poziomie konkursu decyduje skład Kapituły, której członkami są wybitni przedstawiciele biznesu, samorządu i nauki. Są to m.in. rektorzy najważniejszych wrocławskich uczelni, reprezentanci dolnośląskich gmin oraz dyrektorzy, prezesi i właściciele najważniejszych przedsiębiorstw i instytucji Dolnego Śląska, którzy odnoszą sukcesy nie tylko na rynku krajowym, lecz także zagranicznym.

– Mam nadzieję, że również tegoroczna edycja „Dolnośląskich Gryfów” będzie się cieszyła dużym zainteresowaniem przedsiębiorców i samorządów, a wyróżnione i nagrodzone firmy oraz instytucje staną się prawdziwymi wizytówkami Dolnego Śląska – dodaje Marek Pasztetnik, prezes Zachodniej Izby Gospodarczej Pracodawcy i Przedsiębiorcy.

Organizatorami konkursu są: Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Partner Merytoryczny – PwC.

Ankiety konkursowe dostępne są w wersji online na stronie www.Gryfy.pl/ankiety/. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 września 2021 roku.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: www.Gryfy.pl.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2004 roku. Od tamtej pory wzięło w nim udział ponad 1740 dolnośląskich firm i samorządów, które poddały się wnikliwej ocenie kapituły konkursu. Dotychczas wyłoniono 133 Laureatów „Dolnośląskiego Gryfa”.

/informacja organizatora/