Strona główna 0_Slider Dawne świdnickie Tesco zamienia się w plac budowy. Ruszyły przygotowania do otwarcia sklepu...

Dawne świdnickie Tesco zamienia się w plac budowy. Ruszyły przygotowania do otwarcia sklepu E.Leclerc [FOTO]

2

Przez ponad szesnaście lat przy ulicy Strzegomskiej w Świdnicy działał hipermarket Tesco. Jeszcze rok temu zapowiadano, że jego miejsce zajmie sklep sieci Netto. Ostatecznie otwarty zostanie tam market E.Leclerc. Niedawno ruszyły prace związane z montażem nowych szyldów oraz przebudową wnętrza sklepu.

Przypomnijmy, w czerwcu 2020 roku zawarte zostało porozumienie w sprawie przejęcia 301 sklepów sieci Tesco przez firmę Salling Group, właściciela Netto Polska. 12 marca 2021 roku zgodę na transakcję sprzedaży wyraził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wśród przejętych sklepów znalazł się supermarket w Żarowie, a także świdnicki hipermarket przy ulicy Strzegomskiej. Wraz z uzyskaniem zgody na przejęcie sklepów brytyjskiej sieci, rozpoczął się proces integracji oraz zmiany szyldów z Tesco na Netto.

Nie wszystkie przejęte markety doczekały się jednak rebrandingu, bowiem nowy właściciel podjął decyzję o zamknięciu szeregu placówek handlowych. Pod koniec maja związkowcy z NSZZ Solidarność poinformowali o planowanych zwolnieniach grupowych związanych z zamknięciem jedenastu sklepów sieci Tesco, w tym hipermarketu działającego w Świdnicy od ponad szesnastu lat. Ostatecznie sklep brytyjskiej sieci został zamknięty 23 lipca 2021 roku. Otwarty pozostał jednak pasaż, w którym w dalszym ciągu funkcjonuje część sklepów i punktów usługowych.

Również w lipcu ostatecznie wyjaśniło się, jaka będzie przyszłość obiektu handlowego, w którym działał świdnicki hipermarket Tesco. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził wówczas zgodę na przejęcie działki przy ulicy Strzegomskiej przez spółkę Pergranso, która wydzierżawia lub wynajmuje powierzchnie handlowe w celu prowadzenia sprzedaży detalicznej – w szczególności pod marką E.Leclerc. Decyzja UOKiK dała zielone światło dla nabycia obiektu i otwarcia w nim marketu pod nowym szyldem. Pod koniec września ruszyły prace związane z montażem nowych szyldów oraz przebudową wnętrza sklepu.

Kiedy ostatecznie zostanie otwarty nowy market? Nieoficjalnie mówi się o połowie listopada. Z pytaniem o oficjalny termin zwróciliśmy się biura prasowego E.Leclerc. O udzielonej odpowiedzi będziemy informować.

E.Leclerc działa na Polskim rynku od 1995 roku. Pierwszy sklep pod szyldem marki został otwarty na warszawskim Ursynowie. Obecnie sieć tworzy 45 sklepów znajdujących się w 42 miastach na terenie 15 województw, w których zatrudnionych jest ponad 5000 pracowników.

/mn/

Poprzedni artykułNadanie tytułu honorowego obywatela, wyrażenie zgody na emisję obligacji. O czym jeszcze na najbliższej sesji Rady Miejskiej?
Następny artykułŚwidnicki biskup senior stanął w obronie bp. Janiaka ukaranego przez Watykan za tuszowanie pedofilii. „Był to biskup szlachetny”