Strona główna Wydarzenia Świdnica Akcja #sadziMY. Świdnickie nadleśnictwo rozda sadzonki

Akcja #sadziMY. Świdnickie nadleśnictwo rozda sadzonki

0

W tym tygodniu we wszystkich nadleśnictwach w kraju odbędzie się akcja #sadziMY. Tak jak w poprzednich edycjach wydarzenia leśnicy będą rozdawać sadzonki. Na zainteresowanych udziałem w akcji czekać będą również pracownicy Nadleśnictwa Świdnica.

Sadzonki rozdawane podczas akcji #sadziMY w 2019 roku (fot. Nadleśnictwo Świdnica)

Akcja #sadziMY została zainaugurowana w 2019 roku przez prezydenta RP Andrzeja Dudę w odpowiedzi na zniszczenia dokonane przez nawałnice, które wystąpiły na terenie Polski w sierpniu 2017 roku. W ich wyniku połamane i wywrócone zostały miliony drzew na powierzchni ok. 70 tys. ha w pasie od Dolnego Śląska, przez Wielkopolskę i Kujawy, po Kaszuby.

W ramach ogólnopolskiej akcji, każdy będzie mógł bezpłatnie odebrać sadzonkę w siedzibie najbliższego nadleśnictwa, aby następnie posadzić ją na własnym gruncie i samodzielnie pielęgnować. Według zapowiedzi Lasów Państwowych, podczas tegorocznej edycji wydarzenia na terenie całej Polski do rozdania będzie ponad milion sadzonek.

W najbliższy czwartek i piątek (30 września i 1 października) w godzinach 10.00-15.00 zapraszamy Was przed siedzibę Nadleśnictwa Świdnica przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 11 w Świdnicy po odbiór bezpłatnych sadzonek. Posadź otrzymane od leśników drzewka tam, gdzie będziesz mógł się nimi opiekować. Odwdzięczą się stukrotnie – zachęcają świdniccy leśnicy.

/Lasy Państwowe, opr. mn/