Strona główna Sport Inne Zwycięska inauguracja nowego sezonu

Zwycięska inauguracja nowego sezonu

0

Bardzo dobrze w nowy sezon 2021/2022 weszli trzecioligowi koszykarze Domino Polonia Świdnica. Podopieczni trenera Pawła Domaradzkiego po niezwykle dramatycznym, wyjazdowym boju okazali się lepsi od ekipy Klubu Sportowego Basket Legnica, odwracając losy rywalizacji w drugiej połowie.

Początek starcia należał do miejscowych. Pierwsza kwarta padła co prawda łupem rywali nieznacznie (19:17), ale w drugiej dołożyli do swojej przewagi kolejne siedem „oczek”. Do szatni obie drużyny schodziły przy wyniku 39:30 na korzyść Basketu Legnica. Po przerwie świdniczanie spisywali się znacznie lepiej, przejmując inicjatywę i skrupulatnie zmniejszając straty. Bardzo istotna okazała się trzecia odsłona wygrana przez biało-zielonych bardzo pewnie w stosunku 21:11. Przed ostatnią ćwiartką na tablicy wyników było 51:50 dla Polonii. Ostatnia kwarta była wyrównana, ale finalnie padła łupem naszych koszykarzy, którzy wygrali ją 21:18, a całe spotkanie 72:68. Aż czterech zawodników Domino Polonii Świdnica mogło pochwalić się dwucyfrowym rezultatem. Najlepszym strzelcem w naszym zespole był Kacper Hałdaś, który zaliczył 16 punktów. Niewiele mniej zgromadzili: Mateusz Soboń (15), Damian Sieńko (14) i Kacper Rejek (12). W następnej serii spotkań podejmiemy na własnym parkiecie w hali na Zawiszowie ekipę UKS-u Gimbasket Wrocław. Do pojedynku dojdzie w niedzielę, 3 października – start godz. 17.30.

KS Basket Legnica – Domino Polonia Świdnica 68:72 (19:17, 20:13, 11:21, 18:21)

Polonia: Hałdaś (16), Soboń (15), Sieńko (14), Rejek (12), Kostek (7), Liuras (3), Poradzisz (3), Kosmala (2), Cisek, Biernat, Kałużyński.