Strona główna Polityka Wojciech Murdzek zapowiada złożenie rezygnacji z funkcji wiceministra

Wojciech Murdzek zapowiada złożenie rezygnacji z funkcji wiceministra

17

Wiceszef resortu edukacji i nauki Wojciech Murdzek poinformował w środę, że złoży dymisję z zajmowanej funkcji. To efekt wczorajszej decyzji premiera Mateusza Morawieckiego o odwołaniu ze stanowiska wicepremiera Jarosława Gowina, a także ogłoszonego dzisiaj postanowienia zarządu krajowego Porozumienia o opuszczeniu Zjednoczonej Prawicy.

Przypomnijmy, premier Mateusz Morawiecki zwrócił się we wtorek do prezydenta z wnioskiem o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii. W środę rano zastępca rzecznika Porozumienia Jan Strzeżek poinformował, że partia, decyzją Zarządu Krajowego, opuszcza Zjednoczoną Prawicę, a parlamentarzyści Porozumienia odejdą z klubu PiS i utworzą koło parlamentarne.

W środę rano w związku z decyzją o dymisji Jarosława Gowina polityk Porozumienia Marcin Ociepa poinformował, że postanowił zrezygnować z funkcji wiceszefa MON. Do dymisji podali się także wiceministrowie pracy, rozwoju i technologii Iwona Michałek oraz Andrzej Gut-Mostowy.

Rezygnację z funkcji sekretarza stanu w ministerstwie edukacji i nauki zapowiedział również Wojciech Murdzek, członek Porozumienia i były prezydent Świdnicy. W rozmowie z Polską Agencją Prasową potwierdził on, że zamierza zrezygnować ze stanowiska wiceszefa resortu, które objął 17 listopada 2020 roku.

/PAP, opr. mn/

Poprzedni artykułKiedy przeprowadzenie uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego w firmie jest potrzebne?
Następny artykułŚwięto plonów w gminie Marcinowice. Organizatorzy zapowiadają moc atrakcji