Strona główna Artykuł sponsorowany Kiedy przeprowadzenie uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego w firmie jest potrzebne?

Kiedy przeprowadzenie uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego w firmie jest potrzebne?

0

Utrzymanie firmy i zadbanie o jej interesy nie jest łatwe. Warto wiedzieć, że każdy przedsiębiorca narażony jest na trudności, które doprowadzić mogą do niewypłacalności. W takiej sytuacji nie można po prostu zamknąć firmy. Konieczne jest spłacanie wszystkich długów względem wierzycieli. Warto wiedzieć, że spłacanie długów odbywa się pod nadzorem sądu, by nie doszło do sytuacji, w której interesy wierzycieli nie są stawiane na pierwszym miejscu. W prawidłowym spłacaniu długów pomóc może postępowanie restrukturyzacyjne. Chcąc dowiedzieć się więcej na ten temat, warto zapoznać się z poniższym poradnikiem.

Czym jest uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne?
Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne to nic innego, jak działania, które mają na celu wyprowadzenie firmy na prostą. Przeprowadzenie takiego działania ma za zadanie uprościć spłacanie długów, tak, by możliwe było zadbanie o interesy wierzycieli, a jednocześnie zadbanie o funkcjonowanie firmy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że takie postępowanie musi zostać zaplanowane przez specjalistów i zaakceptowane przez sąd. Warto podkreślić, że uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne nie może narażać wierzycieli na straty. Jeśli sąd wykryje nieprawidłowości w planie spłacania długów, to odrzuci wniosek i wszystkie prace trzeba będzie przeprowadzać od samego początku.

Kiedy konieczne jest przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego w firmie?
Przeprowadzenie uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego konieczne jest w momencie, w którym firma wykazuje niewypłacalność lub pojawia się ryzyko, że problem niewypłacalności wystąpi za kilka miesięcy lub tygodni. Warto zaznaczyć, czym dokładnie jest niewypłacalność oraz kiedy zostaje ona zatwierdzona. Niewypłacalność firmy zostaje uznana w momencie, w którym firma nie jest w stanie płacić rachunków i spłacać należności na rachunek wierzycieli. Jeśli ta sytuacja powtarza się przez około trzy miesiące, sąd uznaje, że firma jest niewypłacalna. W takim wypadku trzeba zdecydować się na pomoc specjalistów. Chcąc dowiedzieć się więcej na ten temat, można zapoznać się z serwisem internetowym chociażby Polski Portal.

Kto powinien zająć się przeprowadzeniem postępowania restrukturyzacyjnego?
Przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego nie jest łatwe. Tym powinni zająć się specjaliści, którzy mają w tych działaniach nie tylko wiedzę i doświadczenie, ale również odpowiednie uprawnienia i kwalifikacje. Warto zdecydować się na pomoc profesjonalnej firmy. O tym jak ją wybrać można dowiedzieć się np. z portalu Polskie Newsy.

Wiedząc nieco więcej na ten temat można dowiedzieć się, jak zachować się w sytuacji kryzysowej.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPonad 400 mieszkańców powiatu świdnickiego na kwarantannie. Najnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach
Następny artykułWojciech Murdzek zapowiada złożenie rezygnacji z funkcji wiceministra