Strona główna Wydarzenia Marcinowice Święto plonów w gminie Marcinowice. Organizatorzy zapowiadają moc atrakcji

Święto plonów w gminie Marcinowice. Organizatorzy zapowiadają moc atrakcji

0

28 sierpnia Dożynki Gminy Marcinowice po raz pierwszy w historii zagoszczą w miejscowości Biała u podnóża Ślęży.

fot. UG Marcinowice

Część oficjalna rozpocznie się w sobotę 28 sierpnia o godzinie 13.00 mszą świętą w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Białej, po której na boisko przejdzie uroczysty korowód dożynkowy. W części artystycznej wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Jubilat z regionalnymi tańcami oraz występem mażoretek. Na scenie zaprezentuje się również zespół ludowy Akacjowe Śpiewule. Tradycyjnie podczas Święta Plonów wręczone zostaną honorowe odznaczenia “Zasłużony dla rolnictwa” przyznawane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Muzyczną rozrywkę już od godziny 17.00 zapewnią artyści w trzygodzinnym programie z największymi przebojami muzyki disco polo. Zabawę taneczną do późnych godzin wieczornych zagwarantuje zespół Walter Band.

W malowniczej scenerii każdy znajdzie coś dla siebie. O podniebienia uczestników zadbają sołectwa, koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia z Gminy Marcinowice. Rozstrzygnięty zostanie również konkurs na wieniec dożynkowy oraz najpiękniej zaaranżowane stoisko. W strefie zabawy na dzieci czekać będzie siedem dmuchanych zamków i zjeżdżalni, stoisko z zabawkami, lody, gofry, a także stanowiska edukacyjne Nadleśnictwa Miękinia i Świdnica. Swój historyczny sprzęt rolniczy zaprezentuje pan Zbigniew Walczak z Marcinowic, który udostępni do zwiedzania odrestaurowane ciągniki, w tym słynnego Lanz Bulldoga. Dla rolników uruchomiona zostanie strefa agro, gdzie porad i konsultacji udzielać będą przedstawiciele Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Zaprezentują się również firmy z produktami branży rolnej – wyliczają gminni urzędnicy.

Na miejscu wydarzenia stanie mobilny punkt szczepień, w którym każdy chętny będzie miał możliwość zaszczepienia się bez rejestracji jednodawkowym preparatem. Organizacją Mobilnego Punktu Szczepień zajmuje się Koło Gospodyń Wiejskich w Białej. Mieszkańcy Gminy Marcinowice będą mieli także okazję do skorzystania z Punktu Spisu Powszechnego, na którym pracownicy urzędu gminy pomogą dokonać wszelkich formalności.

Ramowy program Dożynek Gminy Marcinowice:

 • 13.00 Msza Święta dziękczynna w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Białej
 • 14.00 Korowód dożynkowy na boisko sportowe
 • 14.30 Otwarcie uroczystości dożynkowych
  • Wręczenie odznaczeń “Zasłużony dla rolnictwa”
  • Konkurs na wieniec dożynkowy
  • Konkurs na najpiękniejsze stoisko
 • 15.00 Występ Zespołu Pieśni i Tańca Jubilat
 • 17.00-20.00 Program artystyczny “Disco Polo Show” – największe przeboje muzyki disco polo
 • 21.00 Zabawa taneczna z zespołem “Walter Band”

/UG Marcinowice, opr. mn/

Poprzedni artykułWojciech Murdzek zapowiada złożenie rezygnacji z funkcji wiceministra
Następny artykułWycinka drzew w Burkatowie. Mieszkańcy rozżaleni, gminni urzędnicy wyjaśniają [FOTO]