Strona główna 0_Slider Upadek z 3 stopni schodów zrujnował mu zdrowie. Trwa zbiórka na rehabilitację...

Upadek z 3 stopni schodów zrujnował mu zdrowie. Trwa zbiórka na rehabilitację Łukasza Tkaczyka, będzie festyn charytatywny

0

Z pasją poświęcał się pracy programisty specjalistycznych maszyn i planował wymarzoną podróż do Stanów Zjednoczonych. 26 stycznia 2020 roku jeden niefortunny upadek z zaledwie 3 stopni schodów doprowadził do tragicznych skutków. Łukasz Tkaczyk doznał poważnego urazu czaszkowo-mózgowego. Trwa zbiórka na jego rehabilitację w specjalistycznym ośrodku. Wkrótce odbędzie się też festyn charytatywny.

Łukasz Tkaczyk ma 30 lat, jest absolwentem Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy. Jego pasją jest programowanie. Zajmował się zawodowo m.in. programowaniem laserów, plotera CNC i prasy krawędziowej, projektował przestrzenne konstrukcje stalowe. – Praca go pochłaniała bez reszty. Uwielbiał, to, co robił. W wolnych chwilach słuchał mocnych brzmień i planował wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Obiecywał, że zabierze mnie ze sobą – mówi Angelika Tkaczyk, siostra Łukasza. 26 stycznia 2020 roku wszystkie plany runęły jak domek z kart. Nagłe zasłabnięcie i upadek z zaledwie trzech stopni schodów miały tragiczny skutek.

Taki dzień zapamiętuje się do końca życia i wraca do niego z przyspieszonym biciem serca, a wręcz bólem. Pamiętam osuwającą się mamę po ścianie, która nawet jeszcze nie przekroczyła progu sali, opuchniętego brata, wyglądał jakby po prostu spał – opisuje Angelika. Łukasz trafił na OIOM. Był w śpiączce. Kolejnym miejscem była Klinika Wybudzeń w Brzegu, gdzie dzięki pracy wspaniałych lekarzy Łukasza udało się wybudzić ze śpiączki. Okazało się, że uraz spowodował spustoszenie w organizmie świdniczanina. Całkowicie stracił samodzielność, od początku musiał się uczyć nawet przełykania.

Łukasz Tkaczyk trafił do Instytutu Neurorehabilitacji Animus, w którym poczynił niesamowite postępy. Oprócz opieki Instytut zapewnił mu wielogodzinną, codzienną rehabilitację. Aktualnie 30-latek przebywa w Świdnicy i ma prowadzoną rehabilitację na miejscu. Jest ona niestety równie kosztowna, jak ta prowadzona w ośrodku, i przekracza możliwości rodziny, która zaapelowała o finansowe wsparcie. Zorganizowana została zbiórka funduszy na kolejne turnusy rehabilitacyjne.

Łukasza Tkaczyka można wesprzeć poprzez wpłaty na siepomaga.pl lub poprzez udział w licytacjach. Wkrótce odbędzie się też festyn charytatywny. – Odbędzie się on nad zalewem, 21 sierpnia w godzinach 10-18. Planujemy licytacje charytatywne, atrakcje dla dzieci, loterie, stoisko różności, kiermasz ciast, grilla. Będzie też trening z Crossbox74 oraz Zumba – wylicza Agata Berkowicz-Hazner, zachęcając do udziału w wydarzeniu. Więcej informacji o festynie na stronie wydarzenia na Facebooku.

/opr. mn/