Strona główna 0_Slider Świdnica ma wicemistrza Polski!

Świdnica ma wicemistrza Polski!

0

Nauczyciel szachów z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy – Wojciech Kowalczuk, jednocześnie będący trenerem II klasy PZSzach oraz liderem III-ligowego klubu GAMBIT MDK Świdnica został wicemistrzem Polski nauczycieli w szachach. Tytuł ten zdobył podczas Festiwalu „Szachy w Ustroniu Łączą Pokolenia”, który był rozgrywany w dniach od 13 do 22 sierpnia.

W ramach tej imprezy, w której łącznie brało udział ponad 1200 uczestników przeprowadzono wiele turniejów, w tym branżowe mistrzostwa Polski (nauczycieli, górników, kolejarzy itp.) oraz nocny blitz z udziałem zdobywcy Pucharu Świata – Jana Krzysztofa Dudy. Gościem honorowym festiwalu był trzynasty w historii mistrz świata w szachach – Garri Kasparow.

Mistrzostwa Polski Nauczycieli były rozgrywane na dystansie 7 rund tempem 10 minut na partię. Uczestnikami byli nauczyciele z siedmiu województw. Zdecydowanym faworytem był mistrz FIDE Eneasz Wiewióra (Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Tychach) z rankingiem FIDE – 2312, który wygrał wszystkie partie i został mistrzem kraju. Wojciech Kowalczuk (ranking FIDE – 2003) przegrał tylko ze zwycięzcą, pięć partii wygrał, a ostatnią zremisował i z wynikiem 5,5 pkt. zajął drugie miejsce. Warto nadmienić, że w ubiegłym roku Wojciech Kowalczuk w tych mistrzostwach zajął trzecie miejsce.

Poprzedni artykułCzy warto korzystać z kalendarza brań?