Strona główna Artykuł sponsorowany Modne i wygodne krzesła, czyli wybieramy meble do jadalni

Modne i wygodne krzesła, czyli wybieramy meble do jadalni

0

Odpowiednio duży stół i wygodne krzesła to obowiązkowe wyposażenie każdej jadalni. Na co zwrócić uwagę, wybierając umeblowanie do tego pomieszczenia? W poniższym artykule znajdziesz garść przydatnych wskazówek.

Stół często stanowi centrum domu. Wokół niego gromadzą się goście i rodzina, spożywane są posiłki i prowadzone długie rozmowy. Aby stół spełniał swoją rolę, powinien być otoczony wygodnymi krzesłami.

Odpowiednie krzesła do jadalni – czyli jakie?
Idealne krzesła powinny być przede wszystkim wygodne. Wybierając ten rodzaj mebla, należy wziąć pod uwagę wielkość i wysokość krzeseł. Nie wolno zapominać również o wyglądzie. Właściwy design i kolor krzeseł wpływa bowiem na aranżację całego pomieszczenia. Dlatego też, jeśli przykładowo jadalnia urządzona jest w stylu minimalistycznym bądź skandynawskim, zdecyduj się na dedykowane krzesła skandynawskie https://halomeble.pl/301-krzesla-skandynawskie. W dobrych sklepach znajdziesz też modele klasyczne, w stylu glamour, nowoczesnym oraz dowolnym innym.

Na co zwrócić uwagę, wybierając krzesła?
Poza efektownym wyglądem, zwróć koniecznie uwagę na wysokość krzeseł. Odpowiednio dobrany mebel pozwala na pełną swobodę ruchów pod blatem stołu. Przyjmuje się, że siedzisko powinno znajdować się na wysokości maksymalnie 49 cm nad podłogą.

Należy też zwrócić uwagę na oparcie, które musi zagwarantować przyjęcie wygodnej pozy. Od niego zależy bowiem nie tylko komfort, ale również zdrowie, zwłaszcza dla kręgosłupa. Trzeba przy tym pamiętać, żeby nie decydować się na zbyt wysokie oparcia, które optycznie „zagracają” przestrzeń.

Istotna jest też głębokość siedziska. Zbyt głębokie siedzisko może spowodować, że stopy nie będą dotykały podłogi, co wpłynie negatywnie na zdrowie kręgosłupa. Z kolei zbyt płytkie siedzisko może sprawić, że nogi będą mocno obciążone. Dlatego zakłada się, że odpowiednie siedzisko to takie, w którym ok. 1/3 uda znajduje się poza jego powierzchnią.

Warto też zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia. Na przykład, krzesło z podłokietnikami zapewni odpowiedni komfort również dla rąk. Dzięki temu może być wykorzystywane nie tylko jako krzesło, ale nawet nowoczesny fotel.

Ważną kwestią jest też estetyka mebli. Dobrej klasy krzesła powinny być starannie wykonane z dobrej jakości materiałów. Możesz zdecydować się na modele drewniane, tapicerowane, metalowe lub innego rodzaju. Krzesła drewniane i metalowe są eleganckie, solidne, a przy tym łatwe w utrzymaniu czystości. Modele tapicerowane są bardzo wygodne. Miękkie siedziska, a często również oparcia gwarantują komfort nawet podczas wielogodzinnych spotkań towarzyskich. Szeroki wybór kolorów i wzorów wykończeń pozwala na łatwe dopasowanie konkretnego produktu do indywidualnych wymagań.

Wybierając krzesła, zwróć uwagę, aby pasowały one stylistycznie do reszty jadalni. W sytuacji, gdy jadalnia sąsiaduje z salonem lub stanowi wydzieloną część tego pomieszczenia, krzesła powinny zostać dopasowane również do mebli znajdujących się w salonie.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułŚwidnica ma wicemistrza Polski!
Następny artykuł25-latek jechał na „podwójnym gazie”