Strona główna Artykuł sponsorowany Czy warto korzystać z kalendarza brań?

Czy warto korzystać z kalendarza brań?

0

Wielu doświadczonych wędkarzy wie doskonale jak chimeryczne i nieprzewidywalne potrafią być ryby. Oczywiście każdy, szczególnie początkujący wędkarze chcieliby łowić za każdym razem dużo i duże ryby, jednak rzeczywistość jest często zupełnie inna. Każdy wyjazd nad wodę jest inny i warunki jakie zastaniemy na łowisku mogą znacząco od biegać od tego co było ostatnio.

Każda osoba, która chce zacząć wędkarską przygodę musi pamiętać o tym, że sukces lub porażka nad wodą zależy od bardzo wielu czynników. Nawet najlepszy i najdroższy sprzęt często nie pomoże, bo sam za nas ryb nie złowi. Często jest tak, że ryba nie chce brać i już. Stąd też niektórzy sięgają po kalendarz brań, wierząc że jest to ich klucz do sukcesu i tylko w oparciu o niego ustalają terminy wypraw nad wodę. Czy warto korzystać z kalendarza brań?

Kalendarz brań to nic innego jak prognoza aktywności ryb na konkretny dzień, a nawet porę dnia, opracowana na podstawie różnych histerycznych danych oraz ewentualnie prognoz pogody. Każdy autor wędkarskiego kalendarza opiera swoje prognozy na innych kryteriach. Oczywiście trzeba podchodzić do tego typu prognoz z dużym dystansem. Przecież tak naprawdę nikt nie będzie w stanie przewidzieć tego co spotka nas na łowisku jutro, za tydzień czy za miesiąc. Jeśli dodamy do tego, że każde łowisko jest inne i ryby mają różne przyzwyczajenia, to jedynym sposobem na udane wędkowanie jest po prostu pojawienie się nad wodą, obranie odpowiedniej taktyki i reagowanie na to co aktualnie dzieje się na wodzie. Trzeba wyciągać wnioski i być aktywnym w trakcie łowienia. To jedyny sposób by móc cieszyć się jakimikolwiek wynikami. Poleganie jedynie na kalendarzu brań, w wielu przypadkach może wiązać się tylko z porażką, straceniem nerwów i ogólnym, zniechęceniem do tak pięknej pasji jaką jest wędkarstwo.

kalendarz brań

Aktywność ryb w danym okresie zależy od bardzo wielu czynników. Dużą rolę odgrywa pogoda. Znaczenie ma temperatura powietrza, ciśnienie atmosferyczne czy siła i kierunek wiatru. W niektórych miejscach na łowisku znaczenie może mieć też poziom nasłonecznienia. Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na temperaturę wody i poziom jej natleniania. Wiele osób zwraca jeszcze uwagę na fazę w jakiej znajduje się księżyc. Jak widać czynników decydujących o tym jakich brań można spodziewać się nad wodą jest tak dużo, że opracowanie w pełni rzetelnego i sprawdzonego kalendarza brań jest wręcz niemożliwe. Dlatego zawsze warto jechać nad wodę z pozytywnym nastawieniem. Każda pora jest dobra, jeśli odpowiednio poznamy zwyczaje i zachowanie ryb na danej wodzie oraz jeśli z każdej sesji wędkarskiej będziemy wyciągać wnioski na przyszłość.

Źródło: https://fishster.pl/kalendarz-bran/

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułRozpoczyna się walka o piłkarski Puchar Polski [BĘDZIE LIVE]
Następny artykułŚwidnica ma wicemistrza Polski!