Strona główna 0_Slider Medalista olimpijski powitany w Żarowie. Paweł Fajdek: ten medal na pewno nie...

Medalista olimpijski powitany w Żarowie. Paweł Fajdek: ten medal na pewno nie jest ostatnim [FOTO/VIDEO]

1

Igrzyska Olimpijskie dobiegły końca. W środę popołudniu do swojego rodzinnego miasta wrócił medalista z Tokio – Paweł Fajdek, którego na stadionie w Żarowie przywitali mieszkańcy oraz władze. Dla zdobywcy brązowego medalu w rzucie młotem przygotowano okolicznościowy tort, a sam sportowiec obiecał podpisać zdjęcie każdemu fanowi. 

Paweł Fajdek, wychowanek UKS-u Zielony Dąb Żarów zaczął nieco nerwowo finałowy konkurs w Tokio. Tym razem nie “palił” co prawda prób, systematycznie się poprawiał, ale przez większość czasu znajdował się poza podium. W piątej kolejce “odpalił pocisk”, posyłając młot na odległość 81,53 m. Ostatecznie zajął on trzecie miejsce, tuż za Norwegiem Eivindem Henriksenem oraz Wojciechem Nowickim, który wywalczył złoty medal. – Chwila odpoczynku i skupiam się na pracy. Ten medal na pewno nie jest ostatnim, już powoli zaczynam myśleć o obronie tytułu mistrza świata i Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, gdzie mam nadzieję w końcu uda się wywalczyć złoto – mówił Paweł Fajdek.

Przypomnijmy, że tegoroczne Igrzyska Olimpijskie były pierwszymi, z których żarowskim młociarz może być zadowolony. Wcześniej brakowało szczęścia, a stres nie pozwalał Fajdkowi na pokazanie swojej formy. – Im bliżej był wyjazd do Tokio, tym bardziej Paweł był nerwowy. Na szczęście nie było problemów zdrowotnych. Nie pomagała w tym również presja ze strony mediów, kibiców i ciągłe podkręcenia „klątwy” jaka nad nim wisiała. Przed eliminacjami rozmawialiśmy i mówiłem mu odłóż telefon, nie słuchaj tego wszystkiego, włącz sobie serial albo zadzwoń do mnie i pogadamy o czymś innym niż zawodach. Ja bardziej stresowałam się przed eliminacjami niż samym finałem i osobiście mega podziwiam Pawła za to, że to wszystko uniósł, bo na pewno nie było łatwo i mam nadzieję, że za trzy lata będzie mu już lżej oraz uda mu się wywalczyć to wymarzone złoto – mówiła partnerka Pawła Fajdka, Sandra Cichocka.

W środę na boisku sportowym brązowego medalistę przywitali przyjaciele oraz fani z Żarowa i okolic. Wydarzenie rozpoczęło się od wjazdu Pawła Fajdka wozem strażackim, następnie wręczono mu pamiątkową paterę oraz poproszono o pokrojenie tortu, który był wspólną słodyczą dla wszystkich zgromadzonych. Poza tym sportowiec pozował do zdjęć i podpisywał chętnym plakaty. Dla najmłodszych przygotowano także dmuchańce i mały basen dla ochłody.

/Tekst, foto i video: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułLetni Festiwal Tajemnic na Książu z podniebnymi pokazami. Grupa Akrobacyjna Żelazny będzie stacjonowała w Świebodzicach
Następny artykułSejm przyjął nowelizację ustawy medialnej. Jak w sprawie tzw. „lex TVN” głosowali posłowie z regionu?