Strona główna Wydarzenia Świebodzice Letni Festiwal Tajemnic na Książu z podniebnymi pokazami. Grupa Akrobacyjna Żelazny będzie...

Letni Festiwal Tajemnic na Książu z podniebnymi pokazami. Grupa Akrobacyjna Żelazny będzie stacjonowała w Świebodzicach

0

W najbliższy weekend na zamku Książ odbędzie się Letni Festiwal Tajemnic, nazywany przez organizatorów największym w Polsce spotkaniem poszukiwaczy przygód oraz miłośników historii. W ramach wydarzenia zaplanowano m.in. spotkanie z Mirosławem Hermaszewskim, a także podniebne pokazy w wykonaniu Grupy Akrobacyjnej „Żelazny”. Z członkami lotniczego zespołu będzie można się spotkać na lądowisku w Świebodzicach.

fot. Jakub Hałun/Wikimedia Commons (CC BY-SA)

Letni Festiwal Tajemnic odbędzie się w dniach 14-15 sierpnia. – Na gości festiwalu czekają aż 4 niezwykłe, podniebne pokazy najsłynniejszej w Polsce ORLEN Grupy Akrobacyjnej „Żelazny”. Dzięki codziennym inscenizacjom historycznym „Polscy lotnicy w Anglii” zobaczymy, jak wyglądało codzienne życie lotników na ziemi, a dzięki kilkudziesięciu rekonstruktorom będziemy mieli okazję z nimi porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie. Z pewnością uczestnicy festiwalu będą zafascynowani lotniczą wystawą „W chmurach” w największym kompleksie zamkowych sal, gdzie powstanie unikalna ekspozycja kilkudziesięciu modeli samolotów oraz rekwizytów polskich lotników. Specjalnym gościem festiwalu został Mirosław Hermaszewski – pierwszy i jedyny Polak, który odbył lot w kosmos. Specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi we wnętrzach zamku powstanie strefa „W gwiazdach”, gdzie czekać na Was będą wróżbici i cyrkowcy, którzy otworzą przed Wami magiczne meandry ezoterycznego świata. Nie zabraknie również silniejszych emocji, których dostarczy Nocne zwiedzanie „Tajemniczy zamek” trasą niepokazywanych przejść w asyście zamkowych… duchów. Każdy z miłośników przygód znajdzie dla siebie coś interesującego. Nie zabraknie widowisk historycznych, pokazów, gier terenowych, atrakcji dla rodzin z dziećmi czy… lotu nad zamkiem świecie wirtualnym – zapowiadają organizatorzy wydarzenia. Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi Festiwalu można się zapoznać na stronie internetowej Zamku Książ.

Do weekendowego spotkania z członkami Grupy Akrobacyjnej „Żelazny” zachęca Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach oraz Urząd Miejski w Świebodzicach. Lotnicy będą bowiem stacjonować na lądowisku w Świebodzicach. – Jest to największa, a zarazem najdłużej i nieprzerwanie działająca cywilna grupa akrobacyjna w historii polskiego lotnictwa. Została ona założona z miłości do lotnictwa i pasji do latania akrobacyjnego oraz zespołowego. Zainspirowana przedwojennymi pilotami, którzy przetarli podniebne szlaki polskiej zespołowej akrobacji, takimi jak słynna trójka Bajana. Każdy kto odwiedzi Gminne Lądowisko będzie mógł wykonać pamiątkowe zdjęcie, porozmawiać z załogą – zachęcają urzędnicy ze świebodzickiego ratusza.

/Zamek Książ, UM Świebodzice, opr. mn/

Poprzedni artykułSzykuje się piękny spektakl na niebie! Zbliża się noc spadających gwiazd
Następny artykułMedalista olimpijski powitany w Żarowie. Paweł Fajdek: ten medal na pewno nie jest ostatnim [FOTO/VIDEO]