Strona główna 0_Slider Skarby na świdnickiej giełdzie staroci

Skarby na świdnickiej giełdzie staroci [FOTO]

0

Piękna pogoda od rana przyciągnęła łowców okazji na comiesięczną Giełdę Staroci, Numizmatów i Osobliwości w Świdnicy. Stoiska rozłożyły się na Rynku, ulicach Bohaterów Getta, Łukowej, Różanej, na placu Grunwaldzkim i w Zaułku Świętokrzyskim.

Funkcjonująca od blisko 50 lat giełda w ostatnim roku z powodu pandemii była bardzo często odwoływana. Wraz z luzowaniem obostrzeń wrócili na Rynek handlowcy, kolekcjonerzy i łowcy okazji. Każdy ma szansę na upolowanie skarbu. Do wyboru są meble, lampy, stare radioodbiorniki, tysiące porcelanowych i szklanych naczyń, biżuteria, torebki, buty, obrazy, sztućce, zegarki i zegary, zabawki, płyty, pocztówki, znaczki, medale. Większość ze sprzedających to pasjonaci starych lub unikalnych przedmiotów.

Za organizację giełdy odpowiada Świdnicki Ośrodek Kultury. Na polowanie można się wybrać w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w godzinach od ok. 7.30 do 13.00.

/asz/

Poprzedni artykułFotowoltaika dla firm: dlaczego to rozsądny wybór w 2021?
Następny artykułTylko jedna ofiara śmiertelna Covid-19. Najnowsze dane epidemiczne dla powiatu świdnickiego, Dolnego Śląska i kraju