Strona główna Wydarzenia Tylko jedna ofiara śmiertelna Covid-19. Najnowsze dane epidemiczne dla powiatu świdnickiego, Dolnego...

Tylko jedna ofiara śmiertelna Covid-19. Najnowsze dane epidemiczne dla powiatu świdnickiego, Dolnego Śląska i kraju

0

Kolejny dzień z rzędu nie odnotowano nowych zakażeń koronawirusem w powiecie świdnickim, przybyło natomiast osób objętych kwarantanną. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemicznej w kraju, województwie i powiecie.

W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia (stan na 4 lipca 2021 roku, godz. 10.30) poinformowano o 54 nowych przypadkach zakażenia, 131 nowych ozdrowieńcach, a także o śmierci 1 osoby z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami.

Dane dla kraju:

  • liczba zakażonych od początku pandemii: 2 880 270,
  • liczba przypadków śmiertelnych od początku pandemii: 75 084,
  • liczba ozdrowieńców: 2 652 165,
  • liczba osób hospitalizowanych: 571,
  • liczba osób objętych kwarantanną: 97 094,
  • liczba testów wykonanych minionej doby: 34 6310.

Według danych przedstawionych przez resort zdrowia w województwie dolnośląskim potwierdzono 8 nowych przypadków zakażenia. Nie odnotowano zgonów z powodu Covid-19. Kwarantanną objętych jest 8899 mieszkańców Dolnego Śląska.

W powiecie świdnickim nie stwierdzono nowych zakażeń koronawirusem, a także nie odnotowano nowych zgonów z powodu COVID-19. Liczba potwierdzonych dotychczas przypadków wynosi 9640, natomiast od początku epidemii zmarło 308 osób. Kwarantanną objętych jest obecnie 436 mieszkańców powiatu.

Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych dostępne są na stronie gov.pl/koronawirus. Raport dotyczący szczepień przeciwko COVID-19 dostępny jest na stronie gov.pl/szczepimysie.

/opr. asz/

Poprzedni artykułSkarby na świdnickiej giełdzie staroci [FOTO]
Następny artykułSmaki lata na lipcowym Targu Ziemi w Kraskowie