Strona główna 0_Slider Smaki lata na lipcowym Targu Ziemi w Kraskowie

Smaki lata na lipcowym Targu Ziemi w Kraskowie

0

Jeszcze przed oficjalnym otwarciem do Przypałacowego Gospodarstwa Bzowa Ostoja w Kraskowie ciągnęły tłumy. Drugi po półtorarocznej przerwie Targ Ziemi nie zawiódł, oferując wspaniałą żywność i rękodzieło. W dawnych stajniach i tuż przed nimi ulokowało się dzisiaj około 40 wystawców.

Pomysł organizowania Targów Ziemi narodził się w 2016 roku z inicjatywy członków Kooperatywy124. W maju 2016 roku odbył się pierwszy targ, na którym zaprezentowało się kilkudziesięciu lokalnych producentów, rolników, twórców, artystów i pasjonatów. Zgromadził on ogromną liczbę odwiedzających. Nie inaczej było w kolejnych miesiącach i latach. Po raz ostatni zwolennicy zdrowej żywności i lokalnego rękodzieła spotkali się w przypałacowym gospodarstwie “Bzowa Ostoja” w Kraskowie na początku grudnia 2019 roku. Organizację kolejnych targowych spotkań uniemożliwiła pandemia.

Liderka Kooperatywy Joanna Maślukiewicz nie kryła dzisiaj zachwytu dla różnorodności proponowanych produktów i zainteresowania klientów. Nie zawiedli się ci, którzy szukali obok naturalnych przetworów i wypieków także świeżych owoców. Pachniały truskawki, maliny, czereśnie, borówki kamczackie. Panie tradycyjnie mogły wybierać w unikalnych ubraniach i biżuterii. Nie zabrakło oryginalnych desek do krojenia, ceramiki, wyrobów z lnu, a także naturalnych kosmetyków. Targ tradycyjnie trwa do godziny 15.00. Kolejny już w sierpniu.

/asz/