Strona główna Artykuł sponsorowany Fotowoltaika dla firm: dlaczego to rozsądny wybór w 2021?

Fotowoltaika dla firm: dlaczego to rozsądny wybór w 2021?

0
Dużo mówi się, ile daje fotowoltaika dla biznesu oraz jaki ma potencjał w zakresie oszczędności i przyszłych innowacji. Niestety wiele sektorów naszej gospodarki wrzuca te argumenty do jednego worka – ogólników popularyzowanych przez ekologów i zwolenników OZE. Czy pomiędzy skrajnym zachwytem oraz skrajną niechęcią fotowoltaika do firmy ma jakiś złoty środek?

Fotowoltaika dla firm – już nie musisz sprzedawać nadwyżek energii…
Czas leci nieubłaganie. Od ustawy o OZE z dnia 14 sierpnia 2019 r. minęło wiele miesięcy, a mit o konieczności sprzedaży nadwyżek energii do operatora jest wciąż żywy. To dobry moment, by rozwiać wątpliwości – instalacje fotowoltaiczne dla firm w myśl powyższej ustawy pozwalają przedsiębiorstwom magazynować nadwyżki produkowanej energii, nie ma konieczności sprzedawania jej do operatora. To zmiana o kluczowym znaczeniu, bowiem fotowoltaika dla biznesu jest teraz w Polsce o wiele efektywniejsza, a czas zwrotu inwestycji znacznie się skrócił. Zachęcamy was do zajrzenia na Brewa.pl, gdzie możecie dowiedzieć się nieco więcej szczegółów, między innymi co daje fotowoltaika dla firm oraz jak magazynować energię w 2021.

Fotowoltaika dla firm w 2021 – nie ograniczaj się, zmniejsz rachunki za prąd
Niewątpliwy kryzys ekonomiczny o skali globalnej zmusza także polskich przedsiębiorców do przykręcania kurka. Szukamy oszczędności w wielu sektorach, także w opłatach za energię. Przy rosnących taryfach i tradycyjnych źródłach energii pozostaje jedno: ograniczyć pobór odcinając np. maszyny produkcyjne, komputery itp. A to ogranicza rozwój i efektywność firmy. Znów na tapetę wchodzi fotowoltaika dla firm jako plan B.

Fot. Brewa.pl/produkty-i-uslugi/fotowoltaika/instalacje-fotowoltaiczne-dla-firm.html

Co daje fotowoltaika w firmie? Zmniejszenie rocznych opłat za energię elektryczną nawet o połowę i więcej. Bez konieczności redukcji poboru mocy urządzeń elektrycznych i elektronicznych działających w ramach danego przedsiębiorstwa. Fotowoltaika dla biznesu staje się w tej perspektywie nie tylko opcją na zachowanie trendu rozwojowego przy zastosowaniu innowacyjnego, samowystarczalnego źródła energii. To także okno na przyszłość – szyki zwrot inwestycji pozwala zyskać w niedługim czasie źródło energii, które generuje spore oszczędności. Te środki mogą zostać przesunięte na inne dywizje przedsiębiorstwa i być wykorzystane na rozwój i innowacje. Fotowoltaika w firmie to zatem wariant przyszłościowy i perspektywiczny, zwłaszcza w drugim roku pandemii jaki przypada na 2021.

Fotowoltaika dla firm – sposób na uniknięcie drastycznych podwyżek cen energii?
Rok 2021 wydaje się też doskonałym momentem na inwestycje w instalacje fotowoltaiczne dla firm. Dlaczego? Wystarczy rzucić okiem na prognozy opłat za energię dla przemysłu, które przygotowało Ministerstwo Gospodarki. Na znamiennym wykresie widać wyraźnie, jak zmieniały się ceny energii elektrycznej w MWh: z 300 zł w 2010 r. do prognozowanych 480 zł w roku 2030. Fotowoltaika w firmie może stworzyć warunki do tego, by uniezależnić się od tych warunków cenowych. Własne źródło energii daje wiele możliwości, gdy włączymy do równania dofinansowanie fotowoltaiki dla firm, zyskujemy bardzo atrakcyjną ofertę. Więcej szczegółów znajdziemy w serwisie Brewa.pl, w zakładce „fotowoltaika dla firm”.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCertyfikat AEO
Następny artykułSkarby na świdnickiej giełdzie staroci [FOTO]