Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Przedszkolaki dorzuciły się do „Góry grosza”

Przedszkolaki dorzuciły się do „Góry grosza”

0

Przedszkole ,,Bajkowa Dolinka’’ w Pszennie po raz kolejny włączyło się do ogólnopolskiej akcji ,,Góra grosza’’ organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Była to już XXI edycja. Przedszkolaki zebrały 38 574 jednogroszowych monet.

To niezwykła Góra w niezwykłych czasach, bo ten rok szkolny to duże wyzwanie dla nas wszystkich. – Nie było łatwo, ale my i nasze przedszkole nigdy się nie poddajemy, szczególnie kiedy chodzi o pomoc innym. Doświadczenia nauki domowej pokazały nam, jak ważny jest każdy gest życzliwości i dobroci, jeszcze żywiej uświadomiły, co znaczy wzajemna pomoc – mówi Sandra Stępniak, opiekunka przedszkolaków.

Akcja „Góra Grosza” na stale wpisała się  już w kalendarz wydarzeń przedszkola,  ponieważ pokazuje,  Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Z powodu panującej pandemii akcja została wydłużona i trwała od 26 października 2020 do 31 maja 2021. Przedszkolaki z Pszenna dzielnie przynosiły grosiki i wrzucały do puszek. Udało się podliczyć tą wielką górę grosza – w tym roku wspólnymi siłami udało się uzbierać kwotę 385,74zł.

/UG Świdnica, opr. red./