Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Świętowali 50-lecie małżeństwa

Świętowali 50-lecie małżeństwa

0

Ten medal jest nagrodą za to, że wytrwaliście w miłości, że byliście wierni złożonej 50 lat temu przysiędze na dobre i na złe. Swoją postawą pokazujecie i dajecie przykład młodemu pokoleniu, że można zbudować trwały związek małżeński, oparty na miłości, wierności, przyjaźni i szacunku  jeżeli się tego chce – mówiła Teresa Mazurek podczas uroczystego wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie w Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy.

Medale, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczyła trzem parom małżeńskim wójt gminy Teresa Mazurek, w obecności kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy Doroty Kruźlak oraz wiceprezydenta Świdnicy Jerzego Żądło.

Tradycyjnie uroczystości w sali ślubów towarzyszyło dużo emocji. Wzruszeni małżonkowie odnowili swoją przysięgę małżeńską i dzielili się własną receptą na „pół wieku wzajemnej miłości”. Jak podkreślali państwo Barbara i Zygmunt Kowalewscy, Rozalia i Stanisław Żądło oraz Danuta i Jan Dubielowie z Pszenna, najważniejsze są: miłość, wyrozumiałość, cierpliwość, wzajemne zrozumienie, przebaczenie i wytrwałość.