Strona główna Artykuł sponsorowany Bramy aluminiowe: przesuwne czy harmonijkowe? Porównanie

Bramy aluminiowe: przesuwne czy harmonijkowe? Porównanie

0
Brama wjazdowa aluminiowa staje się powoli bestsellerem, sięga po nią rosnąca liczba Polaków. Solidne, lekkie wykonanie w połączeniu z ładną stylistyką to mocne zalety tych rozwiązań. Najwięcej wątpliwości pojawia się przy wyborze technologii: brama aluminiowa harmonijkowa czy przesuwna? To ciekawe propozycje bram na małe ogrodzenia i problematyczne działki. Qualum porównuje oba warianty – przeczytaj artykuł!

Bramy aluminiowe harmonijkowe
Pierwszy wybór pada na bramy harmonijkowe, inaczej zwane bramami łamanymi. Na rynku dostrzega się sporą popularyzację tej technologii. Bramy wjazdowe aluminiowe w tym systemie działają następująco: skrzydło bramy jest wielokrotnie łamane, podczas otwierania, brama składa się zamiast rozwierać do wnętrza działki, co pozwala zaoszczędzić co najmniej o połowę więcej miejsca, np. na dodatkowy pojazd na podjeździe, nasadzenia, dekoracje itp. Bramy aluminiowe bez przeciwwagi stosowane są także na podjazdach ze spadkiem terenu. Poleca się je na działki o małym potencjale przestrzennym oraz do krótkich ogrodzeń, w tym jako bramy wjazdowe aluminiowe zlokalizowane przy narożach działek.

Jak podaje Qualum.pl – producent: bramy aluminiowe harmonijkowe to nowoczesne, dopracowane rozwiązania z systemem automatycznej obsługi. Czas całkowitego otwarcia skrzydła tej marki to zaledwie 5 sekund. To niezwykle wygodne, lekkie i łatwe w montażu bramy aluminiowe, które mają wysoki standard, trwałość oraz cenioną stylistykę. Są ciekawą alternatywą dla bram aluminiowych przesuwnych, a w niektórych, wyjątkowo trudnych układach mogą je z powodzeniem zastąpić. Tutaj oferta na bramy harmonijkowe w Łodzi: Qualum.pl/ogrodzenia-aluminiowe-lodz/

Bramy aluminiowe przesuwne
To pewien standard, dostępny na rynku system, który został doceniony przez klientów i ma ugruntowaną pozycję w ofercie. Bramy aluminiowe przesuwne pozwalają bowiem oszczędzić bardzo dużo miejsca na posesji – zamiast otwierać się jak zwykłe bramy dwuskrzydłowe, bramy wjazdowe w tym systemie chowają się za ogrodzeniem. Pozwala to na zastosowanie nawet długich skrzydeł w systemie automatycznym.

Antracytowa brama składana (harmonijkowa)

Bramy wjazdowe aluminiowe tego typu są doskonałe w kwestii oszczędności miejsca wewnątrz działki, jednak mają pewne ograniczenie, a jest nim długość ogrodzenia – musi być ona odpowiednio duża, by brama mogła się za nim schować. Wyklucza to stosowanie bram przesuwnych aluminiowych dla wyjątkowo krótkich linii ogrodzenia oraz w miejscach, gdzie projekt przewiduje wjazd na jego krawędzi. To jednak nieliczne przypadki, w większości bramy aluminiowe przesuwne zdają egzamin celująco i są chętnie wybierane do domów jednorodzinnych oraz jako wjazdy do przedsiębiorstw, w tym zakładów przemysłowych.

Producent bram aluminiowych Qualum
Szukając wsparcia przy projekcie oraz kompleksowej usługi z montażem i serwisem gwarancyjnym, warto sięgać po sprawdzone marki, takie jak polski producent bram aluminiowych na Qualum.pl. Ocenę potencjału przestrzennego oraz konsultacje przy wyborze odpowiedniego rozwiązania warto pozostawić fachowcom!

/Artykuł sponsorowany/