Strona główna 0_Slider Pod znakiem rywalizacji mikstów

Pod znakiem rywalizacji mikstów

0

Wielkimi krokami zbliża się druga impreza w ramach cyklu trzech turniejów siatkówki plażowej w sezonie 2021 organizowanych przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zawody skierowane tym razem do siatkarskich mikstów (kobieta i mężczyzna) odbędą się w kolejną niedzielę, 18 lipca.

Miejscem zmagań będą tradycyjnie piaszczyste boiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zlokalizowane przy ulicy Śląskiej. W turnieju wezmą udział dwuosobowe drużyny mikstów. Zapisy w dniu turnieju – w niedzielę, 18 lipca w godzinach 9.30 – 10.00. Walka o zwycięstwo rozpocznie się tuż po godz. 10.00. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 74 852 12 62 i 607 944 999.

Poprzednia edycja odbyła się w wersji open
W niedzielę, 27 czerwca walka odbywała się zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn. Rywalizację panów wygrała para Jakub Jaworski i Kacper Pańczyk, która w przeszłości stawała już na najwyższym stopniu podium w świdnickim turnieju. W finale pokonali oni duet: Mateusz Michalak i Daniel Fijałka. Honoru Świdnicy bronił zespół Dorian Kowalczyk i Piotr Orzechowski, którzy ostatecznie uplasował się jednak na czwartej pozycji. W meczu o trzecie miejsce zostali oni pokonani przez parę Michał Jerzyk i Bartek Nackowski. W kategorii pań najlepsze zawody zagrała para: Agnieszka Szczerba i Dorota Chyży, która w finale wygrała z duetem Agata Bogacka i Barbara Wilk. O trzecie miejsce tym razem powalczyły dwie świdnickie pary: Małgorzata Byczek i Kinga Fąfara oraz Joanna Smernicka i Aleksandra Lupa. W bezpośredniej rywalizacji lepsza okazała się dwójka: Byczek-Fąfara. Cztery najlepsze drużyny w obu kategoriach otrzymały od organizatora w nagrodę talony na sprzęt sportowy do zrealizowania w firmie JAKO oraz pamiątkowe dyplomy.