Strona główna Artykuł sponsorowany Jak zaplanować przeprowadzkę międzymiastową? Najważniejsze wskazówki

Jak zaplanować przeprowadzkę międzymiastową? Najważniejsze wskazówki

0

Jeśli masz już za sobą choć jedną przeprowadzkę, zapewne wiesz jak trudne jest to doświadczenie. Sterty pudeł, pakowanie, rozkręcanie mebli, znoszenie, wywożenie, wnoszenie rzeczy… Do zrobienia jest wiele, czasu jak zwykle mało, więc ciśnienie natychmiast szybuje w górę. Wyzwanie jest jeszcze większe, jeśli planujesz przeprowadzkę do innego miasta. Przeczytaj jak ją zorganizować  bezstresowo i szybko. Oto najważniejsze wskazówki, które należy wziąć pod uwagę w trakcie organizowania przeprowadzki międzymiastowej.

  1. Sporządź plan

Podstawowy błąd przy organizowaniu przeprowadzki to… brak jakiejkolwiek organizacji, czyli brak planu. Trzeba go sporządzić już na kilka tygodni przed samą przeprowadzką. Na początku ustal datę przenosin i zastanów się kto może Ci pomóc z pakowaniem oraz przewożeniem rzeczy. Z odpowiednim wyprzedzeniem należy powiadomić o zmianie adresu dostawcę telewizji, Internetu i wszystkie urzędy. Zorganizuj opiekę dla dzieci. W dniu przenosin musisz skupić się przede wszystkim na zadaniach związanych z przeprowadzką, a ponadto pomieszczenie, w którym piętrzą się dziesiątki ciężkich pudeł nie jest bezpieczne dla najmłodszych. Musisz także pomyśleć, czy nie warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. W przypadku przeprowadzki międzymiastowej jest to wręcz konieczność. Przewożenie rzeczy samodzielnie do miejsca oddalonego o kilkadziesiąt, a może nawet kilkaset kilometrów to czasochłonne i kosztowne rozwiązanie. Lepiej więc zlecić to zadanie profesjonalistom. Dobre firmy przeprowadzkowe, takie jak chociażby ta: https://ads-przeprowadzki.pl/, odpowiednio zabezpieczą wszystkie rzeczy, również instrumenty i cenne dzieła sztuki, dzięki czemu mienie będzie w pełni chronione podczas transportu. Co więcej, pracownicy firmy mogą pomóc w pakowaniu, znoszeniu i wnoszeniu rzeczy, a nawet… w skręcaniu mebli po dotarciu do nowej lokalizacji.

  1. Pomyśl o aklimatyzacji

Przeprowadzka do nowego miasta oznacza całkowitą zmianę otoczenia, ludzi, a często również – miejsca pracy. Taka sytuacja wiąże się ze sporym stresem, dlatego warto poszukać sposobów, które pomogą nam szybciej zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Jeszcze przed przeprowadzką warto pojechać na miejsce, żeby poznać okolicę. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z ofertą zajęć sportowych. Na takich zajęciach będzie można nawiązać nowe znajomości. Dołącz do lokalnych grup w mediach społecznościowych, co pozwoli bardziej zaangażować się w życie społeczności miasta. Oczywiście możliwości jest o wiele więcej, zwłaszcza jeśli przeprowadzasz się do dużego miasta, np. do stolicy. Jeżeli taka przeprowadzka wywołuje obawy, zapoznaj się z artykułem: „Przeprowadzka do Warszawy – zalety mieszkania w dużym mieście”. Po przeczytaniu tekstu spojrzymy na tę sprawę z zupełnie innej perspektywy.

  1. Przygotuj niezbędne akcesoria

Jeśli zdecydujesz się na samodzielne pakowanie przedmiotów, na początku musisz zadbać o zakup akcesoriów do pakowania. Potrzebne będą oczywiście kartony, i to w wielu różnych rozmiarach. Do zabezpieczenia delikatnych przedmiotów, urządzeń elektronicznych czy naczyń niezbędna będzie folia bąbelkowa i folia stretch. Trzeba zaopatrzyć się również w tekturowe przekładki, których należy użyć do oddzielenia od siebie przedmiotów umieszczanych w pudełku. Niezbędne okażą się również wypełniacze, które zamortyzują wstrząsy wytwarzające się podczas przenoszenia i transportu pakunków. Należy kupić także porządną taśmę pakową.

  1. Pozbądź się niepotrzebnych przedmiotów

Zanim zaczniemy pakowanie, musimy zastanowić się co tak naprawdę chcemy zabrać ze sobą do nowego lokalu. Pozostałe rzeczy trzeba oddać, sprzedać lub wyrzucić. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu i wysiłku, który musielibyśmy włożyć w rozkręcanie, pakowanie i przenoszenie mebli czy innego rodzaju przedmiotów.

  1. Pakuj rzeczy w odpowiedniej kolejności

Pakowanie rzeczy można zacząć już kilka tygodni przed samą przeprowadzką. Na pierwszy ogień powinny pójść ubrania sezonowe, kołdry, książki, część naczyń, ozdoby czy albumy, a więc rzeczy, bez których możemy się obyć przez dłuższy czas. Przedmioty pierwszej potrzeby trzeba włożyć do pudeł na samym końcu. Należy zwrócić uwagę na sposób pakowania. Na dnie kartonów powinny znaleźć się najcięższe rzeczy, a dopiero na nich – lżejsze. W przeciwnym razie delikatne przedmioty łatwo mogą zostać uszkodzone. Kruche rzeczy starannie owiń folią bąbelkową i oddziel od siebie przekładkami z tektury. Wolną przestrzeń w pudełku trzeba wypełnić skropakiem lub innego rodzaju wypełniaczami: piankowymi bądź papierowymi. Na koniec pakunek należy starannie zakleić wytrzymałą taśmą pakową.

  1. Zastosuj odpowiedni system oznaczeń

Tuż po zapakowaniu rzeczy każdy karton trzeba podpisać. Najlepiej zastosować system oznaczeń bazujący na kolorach. Pudełka z niebieską etykietą będą zawierać rzeczy do łazienki, z czerwoną – do salonu, z żółtą – do kuchni itd. Dzięki temu już na pierwszy rzut oka będziemy w stanie ocenić, w którym pomieszczeniu ustawić pudełka po przewiezieniu ich do nowego lokalu. W znacznym stopniu przyspieszy to rozpakowywanie.

Przeprowadzka międzymiastowa często oznacza życiową rewolucję. Trzeba więc dobrze zaplanować logistyczną stronę tego przedsięwzięcia, żeby móc poczuć się komfortowo w nowym miejscu zamieszkania i uniknąć nieprzewidzianych sytuacji, które będą wywoływać w nas dodatkowy stres. Teraz już wiesz jak to zrobić.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKolejny dzień bez nowych zakażeń w powiecie świdnickim. Najnowsze dane resortu zdrowia
Następny artykułUkrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Policja zatrzymała 12 poszukiwanych