Strona główna 112 Ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Policja zatrzymała 12 poszukiwanych

Ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Policja zatrzymała 12 poszukiwanych

0

W ciągu minionego weekendu policjanci zatrzymali na terenie powiatu świdnickiego aż 12 osób poszukiwanych, które ukrywały się przed sądem oraz prokuraturą.

Nie stawiają się na czynności procesowe, takie jak chociażby przesłuchanie, ukrywają się w celu uniknięcia odbycia kary pozbawienia wolności, czy nie wracają do zakładów karnych z udzielonych im przepustek. Podstawy poszukiwań są różne, jednak ilość osób próbujących przechytrzyć wymiar sprawiedliwości wciąż jest spora – wskazuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Tylko w ciągu ostatniego weekendu na terenie powiatu zatrzymano 12 takich osób.

11 osób zatrzymanych to mieszkańcy powiatu świdnickiego w wieku od 21 do 56 lat oraz 63-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Wszyscy oni ukrywali się przed sądem oraz prokuraturą. Pięciu z nich trafiło już do Aresztu Śledczego celem odbycia zaległych kar pozbawienia wolności. Dwie osoby poszukiwane były celem ustalenia miejsca pobytu na podstawie zarządzenia Prokuratur Rejonowych na terenie kraju, po wykonaniu z nim czynności mężczyźni zostali zwolnieni, a pięć pozostałych osób poszukiwanych przez sądy celem odbycia zaległych kar aresztu oraz ograniczenia wolności, uwolniło się od kar poprzez wpłatę grzywny – wylicza rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/