Strona główna 0_Slider Festiwal Teatru Otwartego rozpoczęty!

Festiwal Teatru Otwartego rozpoczęty! [FOTO]

0

Po rocznej przerwie na świdnicki Rynek powrócili aktorzy. XXIII Festiwal Teatru Otwartego stał się faktem, a piątkowe popołudnie zgromadzonym upłynęło pod znakiem sztuki. W piątek odbyły się trzy spektakle, a całe wydarzenie potrwa do niedzielnego wieczoru. 

Pierwszy dzień tegorocznego Festiwalu Teatru Otwartego rozpoczął się od wystąpienia dobrze znanego już w Świdnicy Teatru na Walizkach, który wystawił krótki, uliczny spektakl pod tytułem „Satyriada”. W dynamicznej akcji widzowie zobaczyli spektakl nawiązujący do tradycji rosyjskiej i ukraińskiej sztuki komediowej. Trójka aktorów: Anna Went, Łukasz Jędrzejczak i Oleg Yemcev  przedstawili m.in przewrotną historię małżeńską, w której miłość przeplata się ze zdradą, weselem i pogrzebem czy realia zabiegów w NFZ-cie, a to wszystko przy akompaniamencie bałkańskiej muzyki.

Kolejnym spektaklem w piątkowe popołudnie była wystawiona na deskach teatru „Księżycowa Droga” Teatru Nikoli. Sztuka była zaskakującą wędrówka dwóch postaci: kobiety i mężczyzny, którzy gonią za marzeniami. Swoimi poczynaniami udowadniają, że gdy człowiek bardzo czegoś chcę to choć potajemnie, sprzyja mu w działaniu wszechświat.

Na finał Teatr Pijana Sypialnia

Ostatnim spektaklem pierwszego dnia festiwalu były „Sztuczki”, które pokazane zostały w ramach „Teatru na leżakach”. Jest to autorski projekt Teatru Pijana Sypialnia, który zrewolucjonizował letnie występy i w prosty sposób połączył spektakle z muzyką na żywo i wypoczynek na leżakach. Dzięki takiemu połączeniu teatr nie kojarzy się ze sztampą i powagą, a letnimi sukienkami, krótkimi spodenkami i relaksem przy zimnym napoju.

„Sztuczki” to komedia w stylu dell’arte, a jej głównym zadaniem jest bawić. Cała akcja osadzona jest w małym teatrzyku w Świrzewie, który zyskał właśnie nowego dyrektora. On z kolei wpada na pomysł wystawienia sztuki – komedii w stylu dell’arte. Treść sztuki choć błaha to pełna jest perypetii zakochanych młodzieńców i dziewcząt oraz omyłek, prowadzących do coraz większych nieporozumień.

XXIII Festiwal Teatru Otwartego potrwa do niedzieli, a teatralnym spektaklom cały czas towarzyszyć będą strefy zabawy zorganizowane przez Ale Hecę! Poniżej przedstawiamy plakat, na którym widnieją godziny i lokalizację atrakcji przygotowanych przez Świdnicki Ośrodek Kultury, a szczegółowy opis przyszłych spektaklów do zobaczenia TUTAJ

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułWrocław ma krasnale, Jelenia Góra jelonki. Co ze świdnickimi dzikami?
Następny artykułKobieta z dzieckiem uwięziona w windzie, libacja na skwerze z dzikami. Interwencje straży miejskiej