Strona główna 112 Kobieta z dzieckiem uwięziona w windzie, libacja na skwerze z dzikami. Interwencje...

Kobieta z dzieckiem uwięziona w windzie, libacja na skwerze z dzikami. Interwencje straży miejskiej

1

Od 2 do 8 lipca funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 168 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

2 lipca 2021 roku o godz. 22.23 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, leżącego na ławce przystanku komunikacji miejskiej przy ulicy Kopernika. Na miejscu zastano doskonale znanego z wcześniejszych interwencji bezdomnego, Marka H. Mężczyzna ten zanieczyścił to miejsce, uniemożliwiając korzystanie z ławki innym osobom. Za swój czyn będzie odpowiadał przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

3 lipca 2021 roku o godz. 11.55 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące awarii jednej z wind peronowych na dworcu PKP Świdnica Miasto. W windzie została uwięziona kobieta z dzieckiem. Natychmiast na miejsce skierowano patrol straży. Funkcjonariusze w trybie awaryjnym opuścili windę i otworzyli drzwi. Pasażerowie zostali uwolnienie, awarię zgłoszono do właściwych służb.

4 lipca 2021 roku o godz. 14.20 patrol straży miejskiej w czasie rutynowych działań w rejonie Placu Grunwaldzkiego zatrzymał osobę poszukiwana przez Policję. Mężczyzna został przekazany do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

7 lipca 2021 roku o godz. 8.33 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące zanieczyszczenia betonem jezdni ulicy Metalowców. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Szybko ustalono sprawcę tego czynu. Przeprowadzono rozmowę z kierownikiem budowy, który natychmiast zlecił czyszczenie drogi.

7 lipca 2021 roku o godz. 19.41 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące osób spożywających alkohol w rejonie „Placu z dzikami” przy ulicy Franciszkańskiej. Strażnicy szybko przerwali ten proceder wypisując mandaty karne.

8 lipca 2021 roku o godz. 20.50 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch mężczyzna spożywających alkohol w podwórzu przy ulicy Łukowej. Jeden z nich leżał już bezpośrednio na ziemi, drugi siedział i nadal konsumował alkohol. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Ze względu, iż obaj panowie byli już wielokrotnie karani za podobne wykroczenia, w obu przypadkach sprawy zostaną rozpatrzone przez sąd.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/