Strona główna Artykuł sponsorowany Wyposażenie taktyczne w Air Sofcie – o czym należy pamiętać?

Wyposażenie taktyczne w Air Sofcie – o czym należy pamiętać?

0
Rozpoczynasz swoją przygodę z Air Softem? Potrzebujesz profesjonalnego sprzętu dla graczy, którego głównym zadaniem będzie ochrona najważniejszych części ciała przed uderzeniami kulek, czego świetnym przykładem jest kamizelka Plate Carrier, o której dowiesz się więcej w artykule. Oczywiście, oprócz sprzętu ochronnego powinieneś zakupić także sprawdzoną replikę broni. Z takim wyposażeniem możesz śmiało wybrać się na pierwszy mecz!

Kamizelka taktyczna
Zacznij od repliki ASG, pamiętając, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, choć sama broń wzbudza najwięcej emocji w Air Sofcie. W zasadzie do wyboru masz trzy możliwości, a więc karabinek, pistolet i strzelbę. Poniżej krótka ich charakterystyka:

  • pistolet – popularny „boczniak”, którego warto mieć zawsze pod ręką. Świetny w wąskich korytarzach, dobry do postrzelania w puszki, powinieneś go mieć na wyposażeniu, to podstawa.
  • karabinek – największa zaleta? Możliwość strzelania w trybie ciągłym, co pozwala urzeczywistnić wszystkie marzenia, jakie wzbudziły w Tobie amerykańskie filmy akcji,
  • strzelba – stosunkowo tania, bardzo mocna replika, która na krótkich dystansach jest nie do zatrzymania. Dobry wybór dla początkujących, największą wadą jest oczywiście zasięg i celność, gdy przeciwnik jest oddalony.

Kamizelka taktyczna
Jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego gracza airsoftowego. Wbrew pozorom nie jest sprzętem, który ma jedynie ochronić tułów przed siniakami, pozwala bowiem przenosić dodatkowe magazynki, pistolety czy amunicję. Oczywiście na rynku znaleźć można mnóstwo rozwiązań o zróżnicowanej cenie, dobrym wyborem może okazać się jednak kamizelka Plate Carrier, producent stawia bowiem na wytrzymałość i funkcjonalność oraz gwarantuje odpowiednią wygodę w czasie rozgrywki. Produkty tej marki mają wszystko, co potrzebne między innymi ładownice na magazynki, pistolety czy karabiny. Plate Carrier w swoich kamizelkach stawia na cordurę lub poliester – solidne, trwałe materiały, które gwarantują wiele godzin spędzonych na polach airsoftowych!

Ochrona głowy, twarzy i oczu
Głowa oraz cała twarz wymagają dodatkowej ochrony, rozgrywki ASG mają być bowiem bezpieczne, a tylko wtedy takie będą. W wyposażeniu każdego gracza nie może więc zabraknąć hełmu, który ochroni najważniejszą część ciała. Kiedy go wybierasz, pamiętaj, aby miał osłonę na uszy. Zabezpiecz także twarz maską ochronną, która najczęściej wykonana jest z metalowej siatki, dzięki czemu nie utrudnia oddychania, a zabezpiecza przed uderzeniami. Ostatni element wyposażenia, który ma za zadanie ochronić przede wszystkim oczy to okulary taktyczne. Ich głównym zadaniem nie jest ochrona przed promieniami słonecznymi, a kulkami.

Dodatkowe wyposażenie
Decydując się na kompletne zakupy przed Twoim pierwszym lub może jednym z wielu meczów airsoftowych warto, abyś postawił również na dodatkowe wyposażenie, między innymi apteczkę, wkładkę do ładownic pistoletowych na magi, plecak patrolowy czy zatyczki do uszu. Sprzęt do ASG to wiele niezbędnych, ale także dużo dodatkowych elementów, jak rękawice, pokrowce czy nawet farby do maskowania, w które warto się zaopatrzyć.

Kamizelka Plate Carrier, pistolet i ochrona głowy, oczu i twarzy to podstawowy sprzęt każdego fana Air Softu, pamiętaj jednak, że nawet ten niezbędny to duże, często kosztowne zakupy, przemyśl więc wszystko, zanim zdecydujesz się postawić na konkretny model broni czy hełmu. Co więcej, na początku nie wybieraj najdroższych akcesoriów, może się okazać, że Air Soft nie jest dla Ciebie, wtedy stracisz tylko pieniądze.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułRekiny kończą powoli pracowity sezon
Następny artykułUsługi wynajmu dźwigów