Strona główna Artykuł sponsorowany Usługi wynajmu dźwigów

Usługi wynajmu dźwigów

0

Podnośnik Zielona Góra i dźwig Kościan to niezbędne wyposażenie każdego placu budowy, ale jest wiele prac, nie tylko budowlanych wymagających użycia sprzętu specjalistycznego. Cena takich urządzeń jest wysoka, ich zakup może być nieopłacalny, dlatego dobrym rozwiązaniem jest często wynajem.

Dźwig budowlany – rodzaje
Dźwig wykorzystywany jest też często do różnych prozaicznych czynności, jak przycinanie dużych drzew w ogrodzie czy naprawa fragmentu dachu, do którego nie dosięgnie żadna drabina. Dźwigi można podzielić na trzy grupy:

 – żurawie wieżowe,

 – ruchome, wykorzystywane są do prac, w których jest niezbędne przemieszczanie się dźwigu,

 – mini-żurawie, są poręczne, wykorzystuje się je do prac na zewnątrz i wewnątrz budynku.

Żurawie wieżowe wykorzystywane są do budowy wielkogabarytowych konstrukcji i wysokich budynków. Dźwigi ruchome oparte są na podwoziu samochodu i są mobilne. Dźwig jest wyjątkowo wytrzymałą i solidną maszyną, może podnieść nawet do kilkuset ton.

Podnośnik Gorzów Wielkopolski – do czego służy?
Do wielu prac wykonywanych na wysokościach wystarczy użycie podnośnika, który może dysponować wysięgiem nawet do 50 m, zwykle są to maszyny lekkie i mają nieduże gabaryty. Podnośnik może być umieszczony na samochodzie albo przemieszczać się jako oddzielny pojazd. Wykorzystywany jest do wykonywania takich prac jak malowanie i odśnieżanie dachów, mycie okien i montaż rynien, instalowanie oświetlenia zewnętrznego, czy naprawa sieci energetycznych. Czynności tego typu są wykonywane sporadycznie, dlatego zakup podnośnika jest nieopłacalny, optymalnym rozwiązaniem jest wynajem sprzętu.

Jakie są korzyści z wynajmu dźwigu i podnośnika?
Wypożyczanie sprzętu specjalistycznego firmom lub osobom prywatnym oferowane jest często wraz z operatorem, ponieważ posługiwanie się dźwigiem wymaga posiadania specjalnych uprawnień. Prace na wysokościach są bardzo trudne i wymagające, aby przemieszczać ciężkie przedmioty o dużych gabarytach, potrzebna jest wiedza i doświadczenie.

Wynajem-dźwig to często usługa związana z fachowym doradztwem w zakresie korzystania z dźwigu. Różnorodność budowli, elewacji, instalacji i innych elementów sprawia, że specjalistyczne urządzenia muszą być ściśle dopasowane, aby można było odpowiednio wykonać prace. Nie zawsze dźwig musi być wynajmowany z operatorem, jeśli w firmie jest odpowiednia osoba z uprawnieniami, wystarczy wynająć samą maszynę. Dźwigi i podnośniki wynajmowane do prac budowlanych znacząco skracają czas wykonywania budowy, co przekłada się bezpośrednio na ponoszone koszty. Wynajmujący ponosi jedynie koszty wynajmu podnośnika lub dźwigu zawarte w umowie, a koszty wynikające z eksploatacji, napraw i konserwacji ponosi firma, której sprzęt jest własnością.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWyposażenie taktyczne w Air Sofcie – o czym należy pamiętać?
Następny artykuł„Żałosny widok” nad zalewem. Wody Polskie: stan wody tymczasowo może być utrzymywany na poziomie zbliżonym do obecnego [FOTO]