Strona główna 0_Slider Wygrać ostatni mecz w sezonie na własnym stadionie

Wygrać ostatni mecz w sezonie na własnym stadionie [RELACJA LIVE]

0

Świdniczanie w ten weekend wybiegną przedostatni raz na boiska III ligi w tym sezonie. Dzisiaj biało-zieloni podejmą rezerwy ekstraklasowego Górnika II Zabrze. Początek meczu o godzinie 17:00.

W pierwszym meczu między tymi zespołami zwycięstwo odnieśli zabrzanie. Piłkarze Górnika wygrali 3:2 i choć przez większość czasu prowadzili grę to w końcówce blisko remisu byli świdniczanie. O tym jak szło obydwu drużyną w dalszej części rozgrywek więcej TUTAJ

Biało-zieloni zagrają w następującym składzie: Kot – Kozaczenko, Kasprzak, P.Paszkowski, B.Paszkowski, Białasik, Sztylka, Szuba, Krakowski, Tragarz, Myrta. Na ławce usiądą poza Diduszkiem i Filipczakiem utalentowani juniorzy: Telicki, Czochara, Staroń, Czarny, Trzyna.

Początek meczu o godzinie 17:00.

Rozpoczynamy spotkanie.

2′ – rzut rożny dla rywali, dobrze radzą sobie nasi defensorzy.

4′ – uderzenie Sztylki z rzutu wolnego – futbolówka trafia w mur.

5′ – rzut rożny dla miejscowych – dośrodkowanie Szuby bez większego zagrożenia.

7′ – w dobrej sytuacji znajduje się Myrta – technicznie z okolicy 16. metra uderza niedokładnie.

10′ – cały czas nieznacznie więcej piłką starają się grać gospodarze, jak na razie wynik jednak bez zmian.

12′ – niedokładne dogranie Szuby do B. Paszkowskiego – piłka wychodzi jednak poza linię końcową.

15′ – z dystansu uderzał Pranica – piłka wyraźnie minęła światło bramki.

17′ – znakomicie w pole karne przedarł się B. Paszkowski, niewiele brakło by dogranie do Myrty zakończyło się sukcesem.

19′ – dośrodkowujemy w pole karne – znów górą rywale. Biało-zieloni coraz groźniejsi.

20′ – w odpowiedzi akcja gości, dobrze futbolówkę poza pole gry wybija Kasprzak.

21′ – rzut rożny i mocne uderzenie Okaja – piłka mija światło bramki.

24′ – znakomita akcja świdniczan zapoczątkowana solowym rajdem Kozachenki. Wszystko kończył uderzeniem z okolicy 16 metrów Białasik, lecz dobrze interweniował bramkarz Górnika.

27′ – okres spokojniejszej gry w środku pola, więcej strat i niedokładności.

30′ – rzut rożny dla biało-zielonych – dośrodkowanie Sztylki i dobrze piąstkuje bramkarz Górnika.

31′ – kolejna wrzutka w pole karne zabrzan – ponownie pewnie futbolówkę łapie Szymajda.

32′ – Myrta próbował dogrywać do Krakowskiego, ten niestety dla nas skutecznie powstrzymany przez obrońcę Górnika.

35′ – mocne uderzenie gości z dystansu – dobrze interweniuje Kot.

37′ – znakomicie w polu karnym znajduje się Patryk Paszkowski, przejmuje piłkę i skutecznym uderzeniem trafia na 1:0 dla gospodarzy!!!

40′ – zabrzanie wciąż nie mogą na poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Kota.

45′ – bardzo niedokładne dośrodkowanie piłkarza Górnika – piłka wychodzi poza linię końcową.

koniec pierwszej połowy – prowadzimy 1:0!

46′ – rozpoczynamy drugą odsłonę meczu – bez zmian w składach.

47′ – bardzo groźna akcja podrażnionych gości – strzał z wnętrza pola karnego broni Kot.

50′ – faulowany na połowie przeciwników bardzo ambitnie walczący dziś Bartosz Paszkowski. Dla obu braci jak na razie jest to bardzo dobry występ.

53′ – groźnie teraz w stronę pola karnego pomknął Tragarz, ale nie zdołał skutecznie zakończyć tej akcji.

57′ – groźnie w pole karne lewą flanką przedzierał się Kozachenko – piłka po jego dograniu nie dotarła jednak do żadnego z biało-zielonych.

58′ – rzut wolny dla zabrzan – dośrodkowanie w pole karne i górą obrońcy gospodarzy.

59′ – Pranica – żółta kartka

59′ – Diduszko zastępuje Białasika.

60′ – mocna próba strzału rywali z dystansu – dobrym blokiem popisuje się Kozachenko.

63′ – szansa przed Myrtą, nasz napastnik zwolnił nieco akcję i przegrał starcie jeden na jednego z obrońcą Górnika.

66′ – mocno starają się nas pressować przeciwnicy, starając się szybko odzyskiwać piłkę.

68′ – w starciu z rywalem ucierpiał Diduszko – nic poważnego się nie stało i nasz pomocnik wraca do gry.

72′ – Szuba uderza na bramkę przyjezdnych – skutecznie broni Szymajda.

75′ – z narożnika pola karnego piłkę dorzuca Kozachenko, ta ląduje w dłoniach golkipera Górnika.

76′ – bardzo dobra akcja Tragarza – nasz pomocnik minął obrońcę, ale z kilku metrów niestety przestrzelił!

77′ – Filipczak zmienia Sztylkę.

79′ – Kulanek – żółta kartka.

80′ – Szuba dośrodkowuje w pole karne – blisko sięgnięcia piłki głową był Myrta.

83′ – zaczyna niestety coraz mocniej padać – szkoda żeby biało-zieloni stracili kontrolę nad tym spotkaniem.

85′ – Tragarz – żółta kartka.

85′ – Szuba z rzutu wolnego uderza w mur.

86′ – niebezpieczna kontra zabrzan – dobrze interweniuje Kasprzak.

87′ – zamieszanie w polu karnym świdnickiej drużyny – zażegnujemy niebezpieczeństwo.

88′ – boisko opuszczają Myrta i Tragarz, w ich miejsce Trzyna oraz Czochara dla którego jest to debiut w pierwszej drużynie.

90′ – wkraczamy w doliczony czas gry – cały czas skupieni i pewni w obronie świdniczanie.

koniec spotkania – Polonia-Stal Świdnica lepsza od rezerw ekstraklasowego Górnika Zabrze – wygrywamy 1:0!!!

Poprzedni artykuł„25 lat minęło, lecz nie odeszło w cień”. Wspominają Mistrzostwa Polski w Boksie z 1996 roku
Następny artykułOd niedzieli łagodzenie obostrzeń. Kolejne zmiany za dwa tygodnie